Trwa ładowanie...

Policja w rezydencji Emmanuela Macrona. Skandal polityczny we Francji zatacza coraz szersze kręgi

Afera z udziałem bliskiego współpracownika prezydenta Francji. Alexandre Benalla pobił parę młodych manifestantów podczas protestu w maju. Policja przeprowadziła teraz rewizję w Pałacu Elizejskim. Padają również oskarżenie wobec Macrona i jego otoczenia.
Share
Emmanuel Macron i Alexandre Benalla
Emmanuel Macron i Alexandre BenallaŹródło: East News, Fot: LUDOVIC MARIN
d2g8wlh

Alexandre Benalla to bliski współpracownik Emmanuela Macrona, który odpowiada za ochronę prezydenta. Ma 27 lat i pochodzi z Maroka. Jest oskarżony o pobicie jednego z uczestników demonstracji, do której doszło 1 maja w Paryżu. Teraz zareagowała policja, która przeprowadziła ponad 2-godzinną rewizję w Pałacu Elizejskim. Sprawa dotyczy wydarzeń z maja.

Do mediów wypłynęło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna w policyjnym hełmie wyciąga z tłumu i szarpie młodą kobietę, a następnie bije leżącego mężczyznę. Napastnik został zidentyfikowany jako Benalla. Emmanuel Macron wziął na siebie pełną odpowiedzialność. Powiedział, że to, co zrobił Benalli, to zdrada. Macron przyznał również, że miał do Benalii pełne zaufanie.

Policja w rezydencji Emmanuela Macrona

Alexandre Benalla miał zostać zawieszony w pełnieniu swych obowiązków na 15 dni i pozbawiony na ten okres pensji. Ale na jaw wyszło jednak, że w praktyce nie przerwał pracy w kancelarii Macrona i wcale nie pozbawiono go części pensji.

Teraz śledczy przeszukali biuro byłego wiceszefa kancelarii Emmanuela Macrona. Rewizja w Pałacu Elizejskim trwała 2 godziny. Wcześniej specjalna komisja parlamentarna przesłuchała w sprawie Benalli szefa francuskiego MSW Gerarda Collomba.

d2g8wlh

Zeznał on, że początkowo nie miał pojęcia o karygodnym zachowaniu wiceszefa kancelarii prezydenta. Zasugerował, że to prezydent i jego ludzie powinni poinformować prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Ale Pałac Elizejski jednak tego nie zrobił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Policyjna Nowenna Niepodległości"

d2g8wlh

Podziel się opinią

Share
d2g8wlh
d2g8wlh
Więcej tematów