Qaqwqwrqw

Afera z udziałem bliskiego współpracownika Macrona. Prezydent Francji bierze na siebie odpowiedzialność

Alexandre Benalla, jeden z bliskich współpracowników prezydenta Francji, pobił parę młodych manifestantów podczas protestu, który odbył się 1 maja na ulicach Paryża. Teraz Emmanuel Macron bierze na siebie pełną odpowiedzialność - podaje agencja AFP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macron zabrał głos ws. skandalu
Macron zabrał głos ws. skandalu (PAP)
Qaqwqwrqw

Agencja cytuje wypowiedź prezydenta, powołując się na relację deputowanych, którzy brali udział w spotkaniu z Macronem - Jedynym odpowiedzialnym jestem ja i tylko ja - powiedział Macron we wtorek wieczorem.

To jednak nie wszystko. Prezydent powiedział, że uważa to, co zrobił jego bliski współpracownik, za zdradę. Macron przyznał również, że miał do Benalii pełne zaufanie.

Alexandre Benalla odpowiada m.in. za ochronę prezydenta. Współpracownik jest oskarżony o pobicie jednego z uczestników demonstracji, do której doszło 1 maja w Paryżu. Wszystko za sprawą doniesień francuskich mediów, które opublikowały nagranie wideo. Na filmie widać jak mężczyzna w hełmie policyjnym wyciąga z tłumu i szarpie młodą kobietę, a następnie bije leżącego mężczyznę. Napastnik został zidentyfikowany jako Benalla.

Qaqwqwrqw

Konsekwencje dla Benalli

Gdy sprawa wyszła na jaw, współpracownik Macrona został zawieszony w pełnieniu obowiązków na 15 dni, by potem wrócić do pracy. Po głosach sprzeciwu ze strony francuskiej opinii publicznej Pałac Elizejski oświadczył w piątek, że Benalla zostanie zwolniony. Tego samego dnia trafił do aresztu tymczasowego.

Qaqwqwrqw

Pojawiają się głosy, że to najpoważniejszy kryzys w prezydenturze Emmanuela Macrona. To jednak nie wszystko. W tej sprawie zatrzymano trzech policjantów. Funkcjonariusze mieli wydobyć nagranie z incydentu z monitoringu miejskiego Paryża, by przekazać je Benalli.

ZOBACZ WIDEO: Will Smith zatańczył na szczycie mostu w Budapeszcie. Wszystko przez nowy internet challenge:

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw