Trwa ładowanie...
protesty

Afera z udziałem bliskiego współpracownika Macrona. Prezydent Francji bierze na siebie odpowiedzialność

Alexandre Benalla, jeden z bliskich współpracowników prezydenta Francji, pobił parę młodych manifestantów podczas protestu, który odbył się 1 maja na ulicach Paryża. Teraz Emmanuel Macron bierze na siebie pełną odpowiedzialność - podaje agencja AFP.

Share
Afera z udziałem bliskiego współpracownika Macrona. Prezydent Francji bierze na siebie odpowiedzialność
Źródło: PAP
d2t6tbe

Agencja cytuje wypowiedź prezydenta, powołując się na relację deputowanych, którzy brali udział w spotkaniu z Macronem - Jedynym odpowiedzialnym jestem ja i tylko ja - powiedział Macron we wtorek wieczorem.

To jednak nie wszystko. Prezydent powiedział, że uważa to, co zrobił jego bliski współpracownik, za zdradę. Macron przyznał również, że miał do Benalii pełne zaufanie.

d2t6tbe

Alexandre Benalla odpowiada m.in. za ochronę prezydenta. Współpracownik jest oskarżony o pobicie jednego z uczestników demonstracji, do której doszło 1 maja w Paryżu. Wszystko za sprawą doniesień francuskich mediów, które opublikowały nagranie wideo. Na filmie widać jak mężczyzna w hełmie policyjnym wyciąga z tłumu i szarpie młodą kobietę, a następnie bije leżącego mężczyznę. Napastnik został zidentyfikowany jako Benalla.

Konsekwencje dla Benalli

#

Gdy sprawa wyszła na jaw, współpracownik Macrona został zawieszony w pełnieniu obowiązków na 15 dni, by potem wrócić do pracy. Po głosach sprzeciwu ze strony francuskiej opinii publicznej Pałac Elizejski oświadczył w piątek, że Benalla zostanie zwolniony. Tego samego dnia trafił do aresztu tymczasowego.

d2t6tbe

Pojawiają się głosy, że to najpoważniejszy kryzys w prezydenturze Emmanuela Macrona. To jednak nie wszystko. W tej sprawie zatrzymano trzech policjantów. Funkcjonariusze mieli wydobyć nagranie z incydentu z monitoringu miejskiego Paryża, by przekazać je Benalli.

ZOBACZ WIDEO: Will Smith zatańczył na szczycie mostu w Budapeszcie. Wszystko przez nowy internet challenge:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t6tbe

Podziel się opinią

Share
d2t6tbe
d2t6tbe
Więcej tematów