Trwa ładowanie...
d22uzro

Prezydent Andrzej Duda w wyśmienitym humorze. Żart z Emmanuela Macron rozbawił wszystkich

Para prezydencka uczestniczyła w piątek w obchodach 200-lecia nowosądeckiego liceum. Pod koniec przemowy prezydent postanowił rozluźnić atmosferę uroczystości i zażartował. Ukryta aluzja do francuskiej pary państwa Macron rozbawiła nawet pierwszą damę.
Share
Żart prezydenta rozbawił wszystkich
Żart prezydenta rozbawił wszystkichŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d22uzro

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza może pochwalić się długoletnia tradycją. Najwidoczniej zrobiło to wrażenie na parze prezydenckiej, która zdecydowała się objąć patronat honorowy nad tegorocznymi obchodami jubileuszu 200-lecia istnienia liceum.

Nie była to jednak wyłącznie poważna uroczystość szkolna. Swój duży udział miał w tym Andrzej Duda. Agata Kornhauser-Duda postanowiła podzielić się z licealistami, gronem pedagogicznym oraz dyrekcją swoim doświadczeniem.

Zobacz także: Emilewicz: Polacy chcą być traktowani poważnie. Morawiecki to gwarantuje”

Z wykształcenia germanistka, pierwsza dama miała okazję uczyć w szkole z 400-letnią tradycją. Andrzej Duda nie pozostawił tej refleksji bez komentarza. - Żeby była pełna jasność: nie pracowała tam, kiedy ja tam chodziłem - dodał, nawiązując w ten sposób do historii pary francuskiego prezydenta Emmanuela Macron i jego żony Brigitte.

Komentarz prezydenta wywołał śmiech i gromkie oklaski. Rozbawiona pierwsza dama pogładziła swojego męża po policzku i pozwoliła mu się objąć gdy obydwoje schodzili ze sceny.

Francuska para prezydencka poznała się jeszcze w liceum we francuskim Amiens. Piętnastoletni Macron był uczniem czterdziestoletniej wówczas Brigitte Trogneux, nauczycielki literatury francuskiej, mężatki, matki trójki dzieci, z których jedno chodziło do klasy z przyszłym kandydatem na prezydenta.

d22uzro

Podziel się opinią

Share
d22uzro
d22uzro
Więcej tematów