Trwa ładowanie...

Policja w Manchesterze: robimy wszystko, co możemy

Służby "robią wszystko, co mogą", aby wesprzeć osoby dotknięte atakiem terrorystycznym w Manchester Arena - zapewnił we wtorek rano komendant policji metropolitalnej w Manchesterze Ian Hopkins.

Share
Policja w Manchesterze: robimy wszystko, co możemy
Źródło: PAP/EPA, Fot: Nigel Roddis
d1mxyo2

Podczas krótkiej konferencji prasowej przed siedzibą policji komendant podkreślał, iż policja koordynuje działania służb ratunkowych. Uruchomiła specjalny numer infolinii dla osób, które obawiają się o zdrowie swoich najbliższych: (44) 0161 856 9400. Jednocześnie nie ujawnił on żadnych nowych informacji o przebiegu ataku, nie odpowiedział też na pytania dziennikarzy.

Krótko po zakończeniu konferencji prasowej policji, lokalny oddział publicznej służby zdrowia poinformował, że 59 osób zostało przewiezionych do szpitali. Służby ratunkowe udzieliły także wsparcia wielu osobom na miejscu zdarzenia.

d1mxyo2

Konsulat RP w Manchesterze poinformował wcześniej na swojej stronie internetowej, że "w chwili obecnej nie posiada informacji o tym, aby wśród poszkodowanych w incydencie w Manchester Arena znajdowały się osoby narodowości polskiej".

Jednocześnie przekazano nr telefonu dyżurnego: +44 (0) 77 69 97 57 19 dla osób posiadających "jakiekolwiek informacje dotyczące obywateli polskich, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu" w Manchesterze.

Do incydentu doszło kilka minut po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w Manchester Arena. W wyniku ataku zginęło co najmniej 19 osób, a około 50 zostało rannych. Jeśli założenie o zamachu terrorystycznym zostanie potwierdzone, będzie to najpoważniejszy zamach na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system komunikacji publicznej w Londynie w lipcu 2005 roku.

d1mxyo2

Podziel się opinią

Share
d1mxyo2
d1mxyo2
Więcej tematów