Trwa ładowanie...

Policja w Leeds otrzymała stanowczy list ws. pobicia Polaka

• Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem • Trzydziestu młodych ludzi zaatakowało dwóch Polaków • Jednego z nich pobito do nieprzytomności • Konsul generalny w Manchesterze: chcielibyśmy poznać precyzyjny plan policji
Share
Policja w Leeds otrzymała stanowczy list ws. pobicia Polaka
Źródło: AFP, Fot: PIERRE ANDRIEU
d4bmilb

Polski konsulat wysłał do policji w Leeds stanowczy list ws. pobicia Polaka - dowiedziało się Polskie Radio. Nasi przedstawiciele pytają w nim, czy miejscowi Polacy mogą się czuć bezpieczni.

Trzydziestu młodych ludzi zaatakowało dwóch naszych rodaków. Jednego z nich pobili do nieprzytomności. Policja traktuje to jako przestępstwo na tle narodowościowym.

- List jest stanowczym żądaniem zapewnienia bezpieczeństwa polskiej społeczności w Leeds. To już trzeci taki incydent w ostatnich tygodniach. Chcielibyśmy poznać precyzyjny plan policji. Przekonać się, jak zamierza zapewnić bezpieczeństwo polskiej społeczności - powiedział Polskiemu Radiu konsul generalny w Manchesterze, Łukasz Lutostański.

d4bmilb

Konsul będzie dziś na miejscu. Spotka się z poszkodowanymi. Poinformował, że ustalane są szczegóły spotkania z przedstawicielami policji i lokalnych władz.

Do zdarzenia w Armley - na zachód od centrum Leeds - doszło w piątek wieczorem. Brytyjskie media poinformowały o nich w niedzielę.

West Yorkshire Police oświadczyła, że traktuje ten akt jako motywowany nienawiścią na tle narodowościowym.

To osiemnasty poważny incydent na tle prawdopodobnej nienawiści narodowościowej wymierzony w polską społeczność od czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Do najpoważniejszego doszło 27 sierpnia w miejscowości Harlow w hrabstwie Essex, gdzie jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna.

d4bmilb

Podziel się opinią

Share
d4bmilb
d4bmilb
Więcej tematów