Trwa ładowanie...

Policja sprawdzi nagrania z EuroPride

Stołeczni policjanci będą przeglądać nagrania z incydentu, do którego doszło, gdy grupa przeciwników EuroPride próbował przedrzeć się przez kordon policji, by zablokować rozpoczęcie parady. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Policja sprawdzi nagrania z EuroPrideŹródło: PAP
d1535iy

W sobotę ulicami Warszawy przeszła manifestacja organizowana przez mniejszości seksualne, jej przeciwnicy zorganizowali dwie kontrmanifestacje - Marsz Grunwaldzki i Ruch Suwerenność Narodu Polskiego. Jak mówił rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński, kontrmanifestacje przebiegły spokojnie, doszło do jednego incydentu.

Tuż przed wymarszem EuroPride ze stołecznego pl. Bankowego do jej uczestników przez kordon policji próbowali się przedrzeć przeciwnicy parady. Chcieli ją zablokować, oddzieleni zostali przez funkcjonariuszy. Doszło do szamotaniny z policjantami (jeden z nich został niegroźne rany w twarz i po opatrzeniu w szpitalu wrócił do jednostki), którzy ostatecznie użyli siły fizycznej i pałek. W stronę ludzi idących w paradzie poleciały plastikowe butelki i jajka.

d1535iy

Zobacz galerię: Przeciw EuroPride 2010

Policja zatrzymała w sumie osiem osób - sześć z nich zostało zwolnionych do domu - cztery ukarano mandatami karnymi, dwie osoby odpowiedzą przed sądem za wykroczenia. Dwóch mężczyzn będzie przesłuchiwanych - jeden z nich usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjanta, drugi znieważenia funkcjonariusza.

- Policjanci przejrzą też nagrania z incydentu. Jeśli się okaże, że ktoś jeszcze atakował policjantów, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności - powiedział Karczyński. Jak przypomniał, policjanci wylegitymowali w związku z tą sprawą 227 osób, więc - jak dodał - jeśli zajdzie taka konieczność, nie powinno być problemu z ustaleniem tożsamości.

W czasie parady została zatrzymana jeszcze jedna osoba. Policyjni wywiadowcy w tłumie zauważyli mężczyznę, który miał przy sobie trzy gramy amfetaminy. On odpowie za posiadanie narkotyków.

d1535iy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1535iy
Więcej tematów