Trwa ładowanie...
d9l4hxj

Policja podsumowuje akcję "Znicz 2017". Na drogach zginęło ponad 40 osób

Od piątku na polskich drogach doszło do 500 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a ponad 580 zostało rannych. To bilans akcji do godz. 17 we Wszystkich Świętych. Policja opublikowała też dane od stycznia. Tylko w tym roku w wypadkach zginęło prawie 2 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja przedstawiła niepełne statystyki akcji "Znicz"
Policja przedstawiła niepełne statystyki akcji "Znicz" (East News, Fot: eastnews)
d9l4hxj

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się na raport policji, tylko w środę do godz. 17 było 31 wypadków. Od rozpoczęcia akcji policja zatrzymała prawie 1,5 tys. kierowców pod wpływem alkoholu.

Cytowany przez Polskie Radio nadkom. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji powiedział, że w porównaniu z poprzednimi latami sytuacja wydaje się lepsza. Jednak dopiero w czwartek będzie znany ostateczny bilans akcji "Znicz".

Policyjna akcja rozpoczęła się już w piątek. Na drogach i przy cmentarzach jest więcej policji. Również w piątek rozpoczęła się kampania informacyjno-edukacyjna "Nie zabijaj". Policja razem Konferencją Episkopatu Polski i Polską Radą Ekumeniczną ostrzegają, że zbyt szybka jazda i alkohol to główne przyczyny wypadków.

Policja odnotowuje, że w ostatnich latach wzrasta poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Jednak nadal ginie na nich wiele osób. W całym 2016 r. w wypadkach zginęło 3026 osób (1544 kierowców, 614 pasażerów i 868 pieszych).

d9l4hxj

W tym roku do września na drogach zginęły 1963 osoby, w tym 1087 kierowców, 376 pasażerów i 494 pieszych.

Zobacz też: Śmierć z kosą i worek na zwłoki. Ten niecodzienny widok mogli obejrzeć kierowcy poruszający drogą krajową nr 15

d9l4hxj

Podziel się opinią

Share
d9l4hxj
d9l4hxj
Więcej tematów