Trwa ładowanie...
d1gx305

Policja palestyńska zatrzymuje radykałów islamskich

Palestyńskie siły bezpieczeństwa w
czwartek wieczorem przystąpiły do zatrzymywania aktywistów
radykalnych ugrupowań islamskich na Zachodnim Brzegu Jordanu -
przekazał palestyński minister informacji Jaser Abed Rabbo.

d1gx305
d1gx305

Według niego, policja palestyńska aresztowała bojowników Hamasu i Islamskiego Dżihadu w Ramallah, Betlejem, Hebronie i Nablusie.

Rabbo nie sprecyzował, ile osób trafiło do aresztów. Zapowiedział jedynie, że akcja palestyńskich sił bezpieczeństwa obejmie też inne rejony Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy.

Kilka godzin wcześniej przywódca Autonomii Palestyńskiej Jaser Arafat oświadczył w Ramallah, że akceptuje bezwarunkowe zawieszenie broni, przewidziane w planie szefa CIA George`a Teneta.

Izrael uznał tę deklarację za nic nie znaczącą. Natomiast Departament Stanu USA oświadczył, że Palestyńczycy nie spełnili postulatów, przedstawionych im przez amerykańskiego mediatora, generała Anthony`ego Zinniego. Departament Stanu nie ujawnił, o jakie postulaty chodzi. Oświadczył jedynie, że idą one dalej, niż plan Teneta.

d1gx305

Plan ten, dotyczący zawieszenia broni, nigdy nie został ujawniony oficjalnie, ale główne punktu omówiły media izraelskie. Jego istotą jest podjęcie przez Autonomię Palestyńską zdecydowanych działań przeciw skrajnym organizacjom palestyńskim, oskarżanym przez Izrael o terroryzm. W zamian strona izraelska zobowiązałaby się do powstrzymania się od ataków na instytucje cywilne i wojskowe Autonomii oraz zaprzestała blokowania miast i terytoriów palestyńskich. (iza)

d1gx305
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gx305
Więcej tematów