Trwa ładowanie...
d1ruwzk

Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność

Okazuje się, że zimowa, zmienna pogoda nadal jest dla wielu z nich zaskoczeniem i niestety, wciąż dochodzi do groźnych wypadków. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d1ruwzk

W piątek, w okolicach Świdnicy w województwie dolnośląskim, doszło do karambolu - kolejnego takiego zdarzenia w ciągu ostatnich kilku dni.

- Ponad osiemdziesiąt procent wypadków powodują kierujący pojazdami - mówi inspektor Leszek Jankowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przyczyny wypadków powodowanych przez kierowców to przede wszystkim nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego.

Do największej liczby wypadków wcale nie dochodzi podczas złej pogody ani w potencjalnie niebezpiecznych miejscach, jak ostre zakręty. Zdecydowana większość tragicznych zdarzeń miała miejsce na prostych odcinkach dróg przy sprzyjającej pogodzie. Wtedy część kierowców uznaje, że jest bezpiecznie, i jedzie zbyt szybko.

d1ruwzk

Po raz pierwszy od pięciu lat załamał się trend spadkowy liczby wypadków i ich ofiar. W zeszłym roku było więcej wypadków niż w roku poprzednim - o 280, rannych - o 406 i zabitych - o 47.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1ruwzk

d1ruwzk
d1ruwzk
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów