ycipk-3jjga7

Polanica Zdrój. Kontrowersyjna wystawa pod patronatem Mateusza Morawieckiego. Chodzi o plakaty

Wystawa, która budzi emocje, została zorganizowana na terenie państwowej spółki. Patronat nad nią objął premier. "Ksenofobiczne i zionące nienawiścią propagandowe treści" - komentuje platakty Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polanica Zdrój. Kontrowersyjna wystawa "Przystanek Niepodległość" została zorganizowana na terenie państwowej spółki
Polanica Zdrój. Kontrowersyjna wystawa "Przystanek Niepodległość" została zorganizowana na terenie państwowej spółki (Przystanek Niepodległość)
ycipk-3jjga7

Wystawa "Przystanek Niepodległość" została zorganizowana w Polanicy Zdroju przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Stowarzyszenie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miała miejsce na terenie uzdrowiska państwowej spółki. Prace są autorstwa Wojciecha Korkucia - podaje portal gazeta.pl.

Honorowy patronat nad imprezą objął premier Mateusz Morawiecki i dyrektor jego kancelarii Michał Dworczyk. "Ksenofobiczne i zionące nienawiścią propagandowe plakaty" - skomentował wystawę Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

ycipk-3jjga7

Na jednej z pracy widoczna jest brama obozu zagłady oraz napis "Reparation machen Frei" i swastyki. To nawiązanie do kwestii reparacji od Niemiec. Na innym plakacie widoczna jest również swastyka, która jest zestawiona z logiem innych niemieckich firm.

Zobacz też: PiS chce zlikwidować poprawność polityczną. Joanna Mucha atakuje

Jest też wizerunek Wojciecha Jaruzelskiego z wąsami, które kojarzą się z Lechem Wałęsą. Na górze widać podpis "Bolek Wolski", a niżej "Cała prawda całą dobę". To hasło, którym promuje się telewizja TVN24. Samo słowo "prawda" zostało zapisane w języku rosyjskim.

ycipk-3jjga7

Na kolejnym widzimy głowę ryby w stroju sędziego. Wyżej widoczny jest napis "III RP śmierdzi od łba". Niżej umieszczono cytat "Dzieckiem w kolebce kto łeb urwie Hydrze. Ten młody zdusi Centaury. Piekłu ofiarę wydrze. Do nieba pójdzie po laury".

Źródło: gazeta.pl

ycipk-3jjga7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jjga7

ycipk-3jjga7
ycipk-3jjga7