Trwa ładowanie...
dibxvd2

Polak trzymał w niewoli dwóch rodaków. Policja opublikowała wstrząsające nagranie

W poniedziałek sąd w Nottingham wydał wyrok ws. 42-letniego Edwarda Z. - Polaka, który zmuszał do niewolniczej pracy dwóch rodaków. Mężczyzna został skazany na 40 miesięcy więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska policja uwolniła Polaka.
Brytyjska policja uwolniła Polaka. (Youtube.com)
dibxvd2

Pierwszą ofiarą Edwarda Z. był Polak, który w 2008 roku pracował u jego kuzyna i tam zadłużył się na kwotę 800 funtów. Żeby spłacić dług trafił do 42-latka, gdzie pracował od 8 rano do 4 w nocy. Edward Z. przejął konto bankowe swojej ofiary i z łatwością kradł jej cotygodniowe wypłaty.

Mężczyzna za swoją niewolniczą pracę otrzymywał jedynie papierosy i alkohol, a w nocy zamykany był na poddaszu. Nie mógł nawet korzystać z toalety. Jakby tego było mało, Edward Z. stosował fizyczną przemoc - bił go za "złe wykonywanie swoich obowiązków".

Ostatecznie, wycieńczony mężczyzna uciekł i trafił na ulicę. Kilka miesięcy później bezdomny opowiedział policji o swoich doświadczeniach, dzięki czemu 31 maja 2017 roku funkcjonariusze weszli do domu Edwarda Z.

dibxvd2

Na strychu znaleźli drugiego niewolnika - Polaka, który także przetrzymywany był w nieludzkich warunkach. Wstrząsające nagranie z momentu uwolnienia mężczyzny trafiło do sieci.

- Ta ofiara przyjechała do Nottingham w 2015 r. i potrzebowała zakwaterowania. Polak usłyszał, że Edward Z. ma do wynajęcia pokój, więc się do niego zgłosił. 42-latek zmusił go jednak do niewolniczej pracy, pozbawiając kontroli nad finansami i płacąc jedynie 70 funtów tygodniowo - powiedział rzecznik policji Mike Ebbis.

Edward Z. początkowo nie przyznawał się do swoich czynów, ale zmienił zeznania.

- Wykorzystał ich trudną sytuację życiową - bezdomność, uzależnienie od alkoholu i brak znajomości języka angielskiego. To zrobiło z nich doskonałe ofiary - podsumował Ebbins.

dibxvd2

Podziel się opinią

Share
dibxvd2
dibxvd2
Więcej tematów