Trwa ładowanie...
d3y68eu
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
niemcy

Polacy pozywają Jana Tomasza Grossa

Do sądów wpływają już pierwsze wnioski przeciwko Janowi Tomaszowi Grossowi, który na łamach "Die Welt" stwierdził, że Polacy w czasie II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Tomasz Gross
Jan Tomasz Gross (Eastnews, Fot: Bartosz Krupa)
d3y68eu

Czytaj także: Paweł Lisicki: Jan Tomasz Gross, czyli kariera pewnego hucpiarza

- Mamy do czynienia ze zmasowaną akcją oczerniania Polski i Polaków. Gross, publicznie zachęcając do traktowania i uznawania Polaków jako zbrodniarzy, masowych morderców Żydów, sieje nienawiść, dąży do wzmożenia wrogości Żydów wobec Polaków - wskazuje dolnośląski radny PiS Krzysztof Grzelczyk.

Grzelczyk zawiadomił więc prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przez publicystę, pozwał także wydawcę dziennika "Die Welt". Podobne zawiadomienie złożył wcześniej poseł Polski Razem Jacek Żalek - relacjonuje "GPC".

d3y68eu

Zbierane są też podpisy pod pozwem zbiorowym przeciw publicyście. Akcję internetową zatytułowaną "Pozew Polaków przeciwko Janowi Tomaszowi Grossowi" poparło już ponad 4 tys. internatów. Pełnomocnikiem pozywających ma być mec. Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy.

Na publikację zareagowało też MSZ, wskazując w komunikacie, że tekst jest "nieprawdziwy historycznie, szkodliwy i obrażający Polskę" - odnotowuje "Codzienna".

d3y68eu

Podziel się opinią

Share

d3y68eu

d3y68eu
Więcej tematów