Trwa ładowanie...
ddcjd51

Polacy pokochali Holandię, omijają Niemcy

Do końca roku liczba Polaków pracujących w Niderlandach może przekroczyć nawet 200 tysięcy. Kraj ten wyrósł na prawdziwy hit emigracji Polaków - informuje dziennik.pl.

Share
ddcjd51

To nie Niemcy, jak spodziewali się specjaliści od rynku pracy, ale Holandia stała się hitem dla Polaków szukających pracy za granicą. Z wyliczeń Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" oraz Polskiego Forum HR wynika, że od początku maja do pracy w Niemczech wyjechało o połowę mniej osób, niż zakładały wstępne szacunki (rząd mówił o 100 tys. osób do końca roku).

Dane polskiej ambasady w Hadze oraz statystyki samego rządu holenderskiego pokazują, że obecnie pracuje tam nawet 170 tys. Polaków, podczas gdy w 2007 r. było ich niespełna 20 tys. I jak wynika z ofert napływających do największych agencji pracy tymczasowej, w tym roku ich liczba może przekroczyć 200 tys. To połowa tych, którzy pracują w pięciokrotnie większych pod względem ludności Niemczech.

Polaków w Holandii można spotkać praktycznie wszędzie: na polach, w szklarniach, centrach logistycznych, fabrykach. Ponad 80% ma średnie wykształcenie i potrafi dogadać się po niemiecku lub angielsku.

ddcjd51

Podziel się opinią

Share
ddcjd51
ddcjd51
Więcej tematów