Trwa ładowanie...
Joanna Lichocka
09-09-2014 05:34

Polacy nie bardzo wierzą w panią marszałek

Więcej Polaków pozytywnie ocenia działalność Donalda Tuska jako premiera, niż spodziewa się dobrych rządów Ewy Kopacz - czytamy w "Rzeczpospolitej". Sondaż przeprowadził IBRiS tydzień po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

Share
Polacy nie bardzo wierzą w panią marszałekŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
dvwsqp2

"53 procent badanych uważa, że Ewa Kopacz nie sprawdzi się ona jako następczyni Tuska. Przeciwnego zdania jest 29 procent z nich, a zdania w tej sprawie nie ma 18 procent Polaków" - podaje "Rzeczpospolita".

Jednocześnie respondenci lepiej niż - w porównaniu do poprzednich badaniach - oceniają samego Donalda Tuska (39 proc. pozytywnie i 55 proc. negatywnych) . "W porównaniu z ostatnim badaniem z końca czerwca nastąpił wzrost pozytywnych wskazań o 14 punktów proc., odsetek negatywnych zmalał o 13 punktów proc." - czytamy

- PO jest na fali, ale wyborcy nie znają kompetencji Kopacz i stąd wynikają ich obawy - ocenia dr Błażej Poboży, politolog z UW, nawiązując do sondażu, także IBRiS dla "Rz", w którym Platforma ma 30 proc. poparcia

Jak wskazuje Poboży, nie każdy zwolennik PO jest zwolennikiem Kopacz, a jej mandat jest słaby, bo nie potwierdziła przywództwa w partii, tak jak Tusk w wyborach.

Źródło: Rzeczpospolita, WP.PL

dvwsqp2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvwsqp2
Więcej tematów