Trwa ładowanie...

Polacy najchętniej poszliby na piwo z Robertem Biedroniem

Według najnowszych badań na zlecenie Grupy Żywiec, Polacy najchętniej poszliby napić się piwa z obecnym prezydentem Słupska, Robertem Biedroniem. Wyniki sugerują, że Biedronia na towarzysza do alkoholu chce prawie 1/3 Polaków.

Polacy najchętniej poszliby na piwo z Robertem BiedroniemŹródło: PAP/EPA, fot: Paweł Supernak
dwhhiqu
dwhhiqu

Badanie miało sprawdzić, z którymi prezydentami lub kandydatami na prezydentów polskich miast Polacy najchętniej wybraliby się na piwo. Robert Biedroń uzyskał 32% głosów. Jest na podium tego notowania drugi raz z rzędu – w styczniu zajął drugie miejsce z 44% głosów, ustępując jedynie Andrzejowi Dudzie (47%).

Nieco ponad dwa razy mniej Polaków (15%) chciałoby się napić z Patrykiem Jakim, kandydatem na prezydenta Warszawy. 13% ankietowanych za kompana do piwa wybrałoby Rafała Trzaskowskiego, głównego kontrkandydata Jakiego i to on zamyka tegoroczne podium. Trzaskowski drugi raz z rzędu jest na trzecim miejscu – w styczniu był na najniższym stopniu „pudła” z 30% głosów.

Za nim uplasowała się Małgorzata Wassermann, kandydatka na prezydenta Krakowa. Zebrała 12% głosów.

dwhhiqu

Dalej w najlepszej dziesiątce znaleźli się Jacek Majchrowski, aktualny prezydent Krakowa (10%), Rafał Dutkiewicz (prezydent Wrocławia, 10%), Hanna Zdanowska (prezydent Łódźi, 9%), Hanna Gronkiewicz-Waltz (prezydent Warszawy, 9%), Sławomir Nitras (kandydat na prezydenta Szczecina, 7%) i Paweł Adamowicz (prezydent Gdańska, 7%).

Wyniki badania Grupy Żywiec grupazywiec.pl
Wyniki badania Grupy Żywiec Źródło: grupazywiec.pl, fot: grupa żywiec

Tegoroczna edycja badania „Z kim na piwo” to już czwarta w historii Grupy Żywiec, ale pierwszy raz uwzględniała wyłącznie prezydentów i kandydatów na prezydentów polskich miast.

Badanie wykonała grupa SW Research w dniach 20-26 lipca na grupie 2101 internautów powyżej 18. roku życia dobranych z uwzględnieniem proporcji ludności poszczególnych województw.

dwhhiqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhhiqu
Więcej tematów