Trwa ładowanie...

Polacy coraz chętniej leczą się za granicą

Polacy są w czołówce Europejczyków, którzy najchętniej leczą się za granicą. Według sprawozdania Komisji Europejskiej nasi rodacy coraz chętniej leczą się w Czechach.

Share
Polacy coraz chętniej leczą się za granicąŹródło: iStock.com
duxq6hs

Według sprawozdania Komisji Europejskiej na szczycie listy znajdują się Francuzi – to oni najchętniej wybierają się na leczenie do Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Zaraz za nimi znaleźli się Duńczycy, którzy chętnie korzystają z opieki zdrowotnej w Niemczech. Na trzecim miejscu są Polacy.

Według Narodowego Funduszu Zdrowia w 2017 roku wpłynęło prawie 19 tysięcy wniosków dotyczących zwrotu kosztów leczenia za granicą. Ponad 17 tysięcy wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie. Już w tym półroczu wpłynęło ponad 10 tysięcy podobnych wniosków.

W ramach transgranicznej opieki zdrowotnej pacjenci mogą korzystać ze świadczeń, które przysługują im w rodzimym kraju, a NFZ zwraca koszty zabiegów, badań, czy całych terapii.

Polacy coraz chętniej leczą się za granicą

Polacy, którzy wybierają leczenie za granicą argumentują swoją decyzję krótszym czasem oczekiwania na zabiegi. Najchętniej wybierają się na leczenie do Czech, gdzie niektóre gabinety organizują nawet transport pacjentów i dokonują wszystkich formalności związanych z rozliczeniem kosztów w NFZ.

duxq6hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duxq6hs
duxq6hs
Więcej tematów