Trwa ładowanie...

Będzie ruch PiS wobec TVN. "Przymierzamy się do tego"

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski przekazał, że jego partia przymierza się do złożenia skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania TVN. Powód? Reportaż "Franciszkańska 3". To materiał o papieżu Janie Pawle II. - Ten paszkwil nie zostanie sam sobie pozostawiony - podkreślił Sobolewski.

Na zdjęciu: Krzysztof Sobolewski, Jarosław Kaczyński i Matusz MorawieckiNa zdjęciu: Krzysztof Sobolewski, Jarosław Kaczyński i Matusz MorawieckiŹródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d3zelsv
d3zelsv

Reportaż odbił się szerokim echem. Teraz głos w sprawie tego materiału zabrał Krzysztof Sobolewski z PiS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Burza wokół Jana Pawła II. "Dziwisz zablokował przeglądanie akt"

PiS reaguje na reportaż o Janie Pawle II

- To element próby uderzenia w podstawowe wartości, które są fundamentem polskości, naszej tradycji - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Sobolewski.

d3zelsv

Zdaniem polityka PiS reportaż powstał na podstawie wątpliwych materiałów służb bezpieczeństwa PRL. - Na tej podstawie stacja, która mieni się "stacją mówiącą całą prawdę całą dobę", próbuje uderzyć w obraz człowieka, który jest największym Polakiem w historii Polski - zaznaczył.

Sobolewski zapowiedział złożenie skargi na stację. - Przymierzamy się do tego, aby złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania TVN w tej sprawie, tego paszkwilu, bo trudno to nazwać materiałem reporterskim - ujawnił.

Sekretarz generalny PiS dodał, że "eksperci ten paszkwil zrównali z ziemią". - Na pewno ten paszkwil nie zostanie sam sobie pozostawiony, będzie na pewno też z naszej strony interwencja - wspomniał.

Sobolewski o TVN

Zdaniem Sobolewskiego TVN, emitując ten materiał, "włączył się w wojnę hybrydową przeciwko Polsce".

d3zelsv

- Jeszcze raz podkreślam, tym materiałem próbuje się uderzyć w fundamenty polskiej tradycji, polskiej kultury, polskiej też wiary, tradycji chrześcijańskiej. Uderzając w największego Polaka w historii Polski, którego imię jest znane na całym świecie i którego imię też spowodowało, że w tej chwili żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce - wskazał polityk PiS.

Sobolewski, dopytywany, czy materiał jest efektem działań specjalnych służb, odparł: "można na to tak patrzeć i można tak to oceniać". - Dzięki świętemu Janowi Pawłowi II w Polsce każdy może mieć swój punkt widzenia. Ja mam taki punkt widzenia, że to jest element operacji służb specjalnych rodem ze Wschodu - wskazał gość Polskiego Radia.

Sejm broni papieża

Sejm finalnie przyjął uchwałę ws. Jana Pawła II. Za jej przyjęciem głosowało 271 posłów. Przeciw było 43 posłów, czterech wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem doszło do wielu emocjonalnych wystąpień w Sejmie.

d3zelsv

W uchwale czytamy, że "jego (Jana Pawła II - przyp. red.) słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież - św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii".

Jak podkreślono, jest to "próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści". "'Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy" - czytamy dalej.

Czytaj też:

Źródło: PR1, TVN24, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zelsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zelsv
Więcej tematów