Trwa ładowanie...
02-09-2014 09:52

Pokaz jednostek specjalnych na Wiśle. Pierwsza taka impreza

13 i 14 września na Cyplu Czerniakowskim po raz pierwszy odbędzie się impreza patriotyczno-historyczna - festyn „Tobie Ojczyzno”. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego, wraz ze współorganizatorami Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM oraz Miastem Stołecznym Warszawa, przygotowały urozmaicony program z niepowtarzalnymi i ciekawymi atrakcjami, zarówno dla starszych jak i młodszych widzów.

Pokaz jednostek specjalnych na Wiśle. Pierwsza taka imprezaŹródło: WawaLove.pl
d4h8xtq

Jak powiedział stacji TVN ppłk Adam Lizon, były dowódca zespołu bojowego tej jednostki, pokaz będzie bardzo widowiskowy i przybliży specyfikę działania "specjalsów". Przeprowadzony zostanie m.in. atak na obiekt pływający przez jednostki specjalne, które będą mieć za zadanie odbicie zakładników z rąk terrorystów. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć wschodnie sztuki walki, w tym pokaz walki mieczami samurajskimi. Swoje umiejętności zaprezentują też funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Wśród atrakcji znajdą się także wystawy statyczne nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu wojska. Młodszych widzów z pewnością zainteresują pokazy i wzięcie udziału w grach historycznych i strategicznych, obejrzenie pokazu rekonstrukcji historycznych i sprzętu z okresu II wojenny światowej czy warsztaty sztuk walk wschodnich. Program przewiduje również projekcję filmów historycznych przygotowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz występy Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Memoriał rozpocznie się w niedzielę 13 września (żołnierze jednostek specjalnych rozpoczną swój pokaz o godz. 12:40).

d4h8xtq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h8xtq
Więcej tematów