Trwa ładowanie...

Pojawił się projekt ws. "przestępstw popełnianych pod wpływem LGBT". Jest finansowany z Funduszu Sprawiedliwości

W sieci pojawił się projekt, którego celem jest przeciwdziałanie przestępstwom "popełnionymi pod wpływem ideologii LGBT". Akcja zakłada wydanie zeszytów dołączonych do tygodnika "Do Rzeczy" oraz organizację konferencji. A pieniądze na ten cel mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości.
Share
Projekt ws. walki z "przestępstwami popełnianymi pod wpływem LGBT". Jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości
Projekt ws. walki z "przestępstwami popełnianymi pod wpływem LGBT". Jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości Źródło: Pixabay
d2arg1s

Na stronie internetowej fundacji Strażnik Pamięci pojawił się projekt dotyczący "przeciwdziałania przestępstwom dotyczącym naruszenia wolności sumienia popełnianym pod wpływem ideologii LGBT".

Termin realizacji projektu to 2020-2023 i zakłada m.in. "opracowanie działań zwiększających wiedzę obywateli w zakresie przysługujących im praw w kwestiach łamania praw sumienia ludzi wierzących oraz wolności wyznania", "zwiększenie wiedzy Polaków o problemie oddziaływania ideologii LGBT na osoby wyznające wiarę katolicką oraz przypadków obrazy ich uczuć religijnych" oraz "upowszechnienie wiedzy na temat genezy ruchu LGBT, powiązań ze szkołą frankfurcką i innymi ośrodkami myślenia marksistowskiego".

"Obrona przed tęczową rewolucją". Projekt finansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości

Jak czytamy w komunikacie, "cel ten zostanie osiągnięty poprzez wydanie serii zeszytów dołączonych do tygodnika 'Do Rzeczy' pt. Prawna obrona wolności sumienia i ideologia LGBT". Co więcej, inicjatorzy akcji zamierzają zorganizować dwie konferencje o tej tematyce.

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Pojawił się już pierwszy zapowiadany zeszyt. Na stronie tytułowej znalazł się nagłówek "Od wojny klas do wojny płci", a w środku wstępniak redaktora naczelnego "Do Rzeczy" Pawła Lisickiego o tytule "Obrona przed tęczową rewolucją". W zeszycie można również przeczytać wywiad z prezesem Ordo Iuris, Jerzym Kwaśniewskim.

d2arg1s

Pod opisem projektu pojawiła się również adnotacja, że został on "współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości". Patronem medialnym jest tygodnik "Do Rzeczy".

Fundusz Sprawiedliwości. Co to jest?

Fundusz Sprawiedliwości to jeden z flagowych projektów Ministerstwa Sprawiedliwości, resortu kierowanego przez Zbigniewa Ziobrę.

Fundusz zajmuje się m.in. "pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, zwłaszcza ze wskazaniem na pomoc medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, prawną oraz materialną".

d2arg1s

Środki przeznaczane są również na "pomoc postpenitencjarną osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz osobom im najbliższym". Fundusz również "wspiera i rozwija system pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz pomocy postpenitencjarnej, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2arg1s

Podziel się opinią

Share
d2arg1s
d2arg1s
Więcej tematów