Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski chce kontroli NIK w Ordo Iuris. Napisał list do Banasia

Radosław Sikorski opublikował w mediach społecznościowych treść listu do Mariana Banasia. Europoseł wzywa w nim prezesa NIK do przeprowadzenia kontroli w Fundacji Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Share
Radosław Sikorski chce kontroli NIK w Ordo Iuris. Napisał list do Banasia
Radosław Sikorski chce kontroli NIK w Ordo Iuris. Napisał list do BanasiaŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3csnhg

Radosław Sikorski, powołując się na ustawę o finansach publicznych, wezwał Mariana Banasia do przeprowadzenia kontroli w Fundacji Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Ponadto poprosił również o kontrolę w dwóch innych organizacjach powiązanych z Fundacją, Ośrodku analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego i Związku Stowarzyszeń "Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej".

Radosław Sikorski chce kontroli NIK w Ordo Iuris

Sikorski w opublikowanym na Twitterze liście do Mariana Banasia wymienił cztery punkty, które w jego opinii wymagają szczególnej uwagi kontrolerów z NIK. Wszystkie dotyczą działalności fundacji, która mogła wiązać się z wykorzystaniem pieniędzy z budżetu państwa lub ze środków publicznych.

d3csnhg

Motywem dla kontroli w pozostałych wymienionych przez Sikorskiego organizacjach miałby być fakt, dofinansowania ich przez rządowy Narodowy Instytut Wolności. Europoseł wskazuje, że prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zasiada w radzie instytutu i jednocześnie jest członkiem władz obu wspartych przez NIW organizacji.

Spełniamy marzenie Powstańca. Odczytaliśmy wasze wpisy

Radosław Sikorski o deklaracji Ordo Iuris

Polityk wskazał, że na stronach Fundacji Ordo Iuris widnieje zapewnienie, że ta "świadomie rezygnuje z grantów i dotacji publicznych". Co zdaniem Sikorskiego może wprowadzać opinię publiczną w błąd.

d3csnhg

Europoseł swoje zainteresowanie kontrolą NIK w fundacji uzasadnia faktem, że dotacje ze środków publicznych mogą pochodzić z budżetu Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3csnhg

Podziel się opinią

Share
d3csnhg
d3csnhg
Więcej tematów