Qaqwqwrqw

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Wiadomo, na co będą przeznaczone pieniądze "z tacy"

W sobotę miliony Polaków pożegnało Pawła Adamowicza. Wieczorem w Polsat News wspominał prezydenta Gdańska ks. prałat Ireneusz Bradtke z Bazyliki Mariackiej. Zdradził, na jaki cel zostaną przekazane pieniądze, zebrane na tacę podczas mszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy pożegnali w sobotę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Polacy pożegnali w sobotę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (East News)
Qaqwqwrqw

Czterech przyjaciół nieżyjącego Pawła Adamowicza wspominało w sobotę prezydenta Gdańska w specjalnym wydaniu programu "Wydarzenia i Opinie" Polsat News. Zdradzili, że samorządowiec często płacił z własnej kieszeni potrzebującym i martwił o przyszłość Europejskiego Centrum Solidarności.

Ksiądz Ireneusz Bradtke powiedział, że Adamowicz za życia zaopiekował się rodziną z pogrążonego wojną Aleppo w Syrii.

- Paweł to był kolega, przyjaciel, który uśmiechał się do każdego człowieka. Jak to robisz, że tak o tobie źle mówią, a ty się do każdego uśmiechasz - kiedyś go zapytałem - zdradził ks. prałat. - "Ty jako ksiądz powinieneś to wiedzieć" - odpowiedział mi wtedy.

Qaqwqwrqw

- Pamiętam, jak do mnie kiedyś zadzwonił i powiedział: "Nie chcę się chwalić, ale wzięliśmy rodzinę z Aleppo pod opiekę. Ty pewnie też? - zapytał mnie. To był taki mały prztyczek w nos. Ja mu mówię: "wiesz, rumienie się" - dodał ks. Bradtke.

Zdradził, że środki, które były przez wiernych wrzucane na tacę w czasie pogrzebu Pawła Adamowicza, zostaną przekazane na pomoc rodzinom w Aleppo za pośrednictwem Caritasu. - Dzięki Ci za to, Paweł - dodał ksiądz.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw