Trwa ładowanie...
d3jmjul

Pogoda w Laponii szaleje. W ciągu doby temperatura wzrosła o 40 stopni

Rzadko obserwujemy tak gwałtowny wzrost temperatury. Jeszcze rzadziej w miejscu, w którym mróz tak łatwo nie odpuszcza. Temperatura w zachodniej Laponii o 7 rano w piątek wynosiła -35 stopni Celsjusza. 24 godziny później termometry w tym samym miejscu pokazywały 5 kresek na plusie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To niezwykle rzadkie zjawisko.
To niezwykle rzadkie zjawisko. (East News, Fot: Matti Kolho)
d3jmjul

Temperatura w mieście Muonio w Laponii na północy Finlandii zaczęła się podnosić w piątek po wschodzie słońca. Już 10 rano wynosiła -17 stopni Celsjusza. Oznacza to, że w zaledwie trzy godziny zwiększyła się aż o 18 stopni.

Jak podaje fiński nadawca publiczny nie ma danych dotyczących tego, kiedy temperatura w Finlandii zmieniła się tak radykalnie w ciągu 24 godzin. Nie ulega jednak wątpliwości, że wydarzenie jest dość wyjątkowe.

Zdaniem meteorologów taka zmiana zwiastuje koniec zimy nie tylko w Laponii, ale także w całej Finlandii. W ciągu najbliższych dni cała pokrywa śnieżna na terenie od Ostrobotnii na zachodzie po Uusimę na południu ma zniknąć.

d3jmjul

W Muonio temperatura w lutym waha się od -17 do -9 stopni Celsjusza. Rekordowe 7,1 stopni na plusie odnotowano 17 lutego 2017 roku.

Źródło: rp.pl

Zobacz też: Pogoda na dziś. Sprawdź, jaka pogoda będzie dziś w największych miastach Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów