Trwa ładowanie...

Pogoda: Upały wrócą jeszcze w tym tygodniu. W weekend termometry pokażą nawet 30 stopni Celsjusza

Pogoda: Upały powrócą do Polski jeszcze w tym tygodniu i już niebawem odczujemy napływu ciepłych mas powietrza znad Hiszpanii. W najbliższy weekend termometry pokażą nawet 30 stopni.

Share
Pogoda: Upały wrócą jeszcze w tym tygodniu. W weekend termometry pokażą nawet 30 stopni Celsjusza
Źródło: Shutterstock.com
d35b9cq

Pogoda na lipiec 2019 - upały powrócą do Polski

Choć po czerwcowej fali upałów, w lipcu nadeszło ochłodzenie, niebawem sytuacja ulegnie zmianie. Jak przewidują synoptycy, jeszcze w tym tygodniu powinniśmy przygotować się na gwałtowną zmianę pogody. Do kraju zbliżają się ciepłe masy powietrza znad Hiszpanii, które przyczynią się do wzrostu temperatury. Jedynie do środy, 17 lipca Polska będzie znajdować się jeszcze pod wpływem niżu znad Rosji, a termometry pokażą maksymalnie 12-24 stopnie.

Pogoda – upały odczujemy już w czwartek

We czwartek, 18 lipca powinniśmy nastawić się już na gwałtowną zmianę pogody. Temperatura wzrośnie, co odczują głównie mieszkańcy zachodniej polski. W weekend najgoręcej będzie na Dolnym Śląsku oraz Ziemi Lubuskiej, gdzie termometry pokażą nawet do 30 stopni. Nieco chłodniej będzie na wschodzie, z powodu wciąż utrzymującego się polarno-morskiego powietrza znad Rosji. Na tym obszarze temperatura wyniesie maksymalnie 22 stopnie. Należy zaznaczyć, że z ociepleniem poza wzrostem temperatury, wiąże się również nawrót gradobić oraz gwałtownych burz. Jak przypominają synoptycy, im cieplej, tym, gwałtowniejsze będą wyładowania atmosferyczne.

d35b9cq

Podziel się opinią

Share
d35b9cq
d35b9cq
Więcej tematów