Trwa ładowanie...
d37h5rg

Pogoda. Uderzenie zimy. IMGW wydał ostrzeżenia

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed gołoledzią. Alert dotyczy dwóch województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Uderzenie zimy. IMGW wydał ostrzeżenia (wxcharts.com)
Pogoda. Uderzenie zimy. IMGW wydał ostrzeżenia (wxcharts.com)
d37h5rg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed oblodzeniem. Synoptycy prognozują możliwość wystąpienia gołoledzi na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Alerty obowiązują do soboty rano.

IMGW przestrzega, że lokalnie może dojść do zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub samego, mokrego śniegu.

Powstawaniu gołoledzi sprzyjać będzie niska temperatura. Na północnym wschodzie Polski w nocy będzie od -1 st. C do 2 st. C. Jednak przy gruncie będzie to od -3 st. do 0 st.

d37h5rg

Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost

W sobotę na termometrach zobaczymy od 3-4 st. C na wschodzie do 5-6 st. C na zachodzie. Jeszcze zimniej będzie na przedgórzach, bo tylko 0-2 st. C, a na Podhalu utrzyma się lekki mróz do -4 st. C.

Pogoda. W niedzielę zmiana

Jak wyjaśniają synoptycy biura prognoz Cumulus, przejście wyżu znad Zatoki Biskajskiej nad Bałkany sprawi, że w niedzielę czeka nas zmiana cyrkulacji powietrza.

d37h5rg

Tym razem arktyczny chłód odsunie się nad zachodnią Rosję, a do nas z zachodu zacznie docierać łagodniejsze i nieco cieplejsze powietrze atlantyckie.

Pogoda. Co oznacza 1. stopień ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów