Trwa ładowanie...
d2zpgu3

Pogoda. Uderzenie zimy. IMGW wydał ostrzeżenia

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed gołoledzią. Alert dotyczy dwóch województw.
Share
Pogoda. Uderzenie zimy. IMGW wydał ostrzeżenia (wxcharts.com)
Pogoda. Uderzenie zimy. IMGW wydał ostrzeżenia (wxcharts.com)
d2zpgu3

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed oblodzeniem. Synoptycy prognozują możliwość wystąpienia gołoledzi na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Alerty obowiązują do soboty rano.

IMGW przestrzega, że lokalnie może dojść do zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub samego, mokrego śniegu.

Powstawaniu gołoledzi sprzyjać będzie niska temperatura. Na północnym wschodzie Polski w nocy będzie od -1 st. C do 2 st. C. Jednak przy gruncie będzie to od -3 st. do 0 st.

d2zpgu3

Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost

W sobotę na termometrach zobaczymy od 3-4 st. C na wschodzie do 5-6 st. C na zachodzie. Jeszcze zimniej będzie na przedgórzach, bo tylko 0-2 st. C, a na Podhalu utrzyma się lekki mróz do -4 st. C.

Pogoda. W niedzielę zmiana

Jak wyjaśniają synoptycy biura prognoz Cumulus, przejście wyżu znad Zatoki Biskajskiej nad Bałkany sprawi, że w niedzielę czeka nas zmiana cyrkulacji powietrza.

d2zpgu3

Tym razem arktyczny chłód odsunie się nad zachodnią Rosję, a do nas z zachodu zacznie docierać łagodniejsze i nieco cieplejsze powietrze atlantyckie.

Pogoda. Co oznacza 1. stopień ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zpgu3

Podziel się opinią

Share
d2zpgu3
d2zpgu3
Więcej tematów