Trwa ładowanie...

Pogoda. Sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia

Pogoda. Alert pogodowy dla wybrzeża. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie 2. stopnia dla województwa pomorskiego przed sztormem na Bałtyku.
Share
Pogoda. Sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia
Pogoda. Sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia IMGW 2. stopniaŹródło: Getty Images
d668gna

Pogoda. Na Bałtyku wiatr może dochodzić do 8 w skali Beauforta. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało ostrzeżenie 2. stopnia dla województwa pomorskiego.

Na morzu i na wybrzeżu musimy być przygotowani na bardzo silne podmuchy wiatru południowo-wschodniego, który wieczorem zmieni się na zachodni. W części wschodniej strefy brzegowej sztorm będzie najsilniejszy.

Wichurze na Pomorzu towarzyszyć będą opady deszczu. Kutry i jednostki przybrzeżne schroniły się w portach. Zarządzono wachty sztormowe.

d668gna

Nie chcesz się szczepić? To płać. Kontrowersyjny pomysł lekarza. "Jest to rozwiązanie"

Alert IMGW 2. stopnia dla strefy brzegowej w Pomorskiem obowiązuje do godziny 17, ale może zostać przedłużony.

Przy 8 stopniach w skali Beauforta wiatr jest na tyle silny, że na wybrzeżu może łamać gałęzie drzew i utrudniać chodzenie.

d668gna

Pogoda. Co oznacza 2. stopień ostrzeżeń IMGW?

Drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego oznacza, że IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Pogoda. Niż przyniósł też ocieplenie

Sztorm na Bałtyku to efekt zmian w układach ciśnienia, które wpływają na aurę w Polsce. Przed samymi świętami dotarło do nas znaczne - ale przejściowe - ocieplenie.

d668gna

Od zachodu Europy napierają coraz aktywniejsze zatoki niżowe ze strefami frontów atmosferycznych. Niosą one zarówno umiarkowane, chwilami silniejsze opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu oraz właśnie nasilenie się porywów południowego i zachodniego wiatru.

Kolejna zmiana w pogodzie czeka nas w Boże Narodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d668gna

Podziel się opinią

Share
d668gna
d668gna
Więcej tematów