Trwa ładowanie...
d2529q1

Pogoda. Pierwsze prognozy na styczeń 2020

Pogoda. Przed nami jeszcze dwa ciepłe dni. Aura popsuje się już jednak w weekend. Wówczas pojawią się opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Nad Polskę nadciągnie także dużo chłodniejsze powietrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Zapowiada się zmienna aura
Pogoda. Zapowiada się zmienna aura (WXCharts)
d2529q1

Jak prognozują dla WP synoptycy Cumulusa, pierwszy tydzień stycznia zapowiada się raczej ciepły. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wahać się będzie w przedziale pomiędzy 2. a 7. kreską na plusie, a kontrast ten będzie się pojawiał głównie pomiędzy południowo-wschodnią, a południowo-zachodnią Polską. I tak, na południowym wschodzie temperatura oscylować będzie w okolicach 2-4 stopni, a na południowym zachodzie w okolicach 5-7 kreski. Jednak pomimo, że w ciągu dnia temperatura będzie na plusie, to jednak w nocy i nad ranem spodziewajmy się lekkiego mrozu od 0 do minus 1 na północy do (-3)-(-5) na południu.

Jak wskazuje IMGW, najchłodniej ubiegłej nocy było Jeleniej Górze. Temperatura spadła tam do -9,6°C. Cieplej było nawet na stacjach synoptycznych w górach. Na Śnieżce odnotowano +1,4°C, a na Kasprowym Wierchu -6,0°C.

W weekend nastąpi zmiana pogody.

d2529q1

W sobotę nad naszymi głowami przewędrują fronty atmosferyczne związane z niżem znad zachodniej Rosji. Pogoda popsuje się i w całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu, które z przerwami potrwają do niedzieli. Jednak będą to opady o charakterze przelotnym. Dlatego w przerwach pomiędzy opadami będziemy mogli liczyć na przejaśnienia, a nawet słoneczne chwile.

Na Pomorzu możemy się spodziewać dosyć silnego wiatru. W porywach będzie wiał nawet 70 km/h.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na styczeń 2020

Pojawiły się już także pierwsze prognozy na cały styczeń 2020 roku. Jak czytamy na portalu Fani Pogody, synoptycy wskazują, że czekają nas mocne spadki temperatur, ale generalnie pierwszy miesiąc roku minie raczej pod znakiem temperatur powyżej normy wieloletniej. Jak na zimę będzie sporo ciepłych dni, ale doczekamy się także mrozu i śniegu.

d2529q1

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Donald Tusk dla WP. Obejrzyj cały wywiad

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

d2529q1

Podziel się opinią

Share
d2529q1
d2529q1