Trwa ładowanie...

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia. Deszcz i śnieg tuż przed świętami

Pogoda może utrudnić ostatnie przygotowania przed świętami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed ulewami na i mgłami na wschodzie, w Tatrach przed intensywnymi opadami śniegu. To alert 2. stopnia.
Share
Pogoda. W poniedziałek i wtorek strefa opadów obejmie południowo-wschodnią część Polski
Pogoda. W poniedziałek i wtorek strefa opadów obejmie południowo-wschodnią część PolskiŹródło: wxxharts.com/NOAA/Metoffice/screen
dptn2mk
  • W Małopolsce może spaść śnieg, a w Tatrach będzie go już sporo
  • Na wschodzie musimy być przygotowani na ulewy
  • Na północy uważajmy na gęste mgły

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu tatrzańskiego ostrzeżenie 2. stopnia przed intensywnymi opadami. Alert synoptyków obowiązuje do godz. 6 rano w Wigilię. Miejscami może spaść tam do 35 cm świeżego śniegu.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne święta będą białe właśnie tylko na krańcach południowych Polski. Jednak IMGW ostrzega, że mimo średniej temperatury 6 st. C pogoda i tak może być niebezpieczna.

dptn2mk

Ostrzeżenia 1. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w woj: lubelskim, małopolskim, podkarpackim oraz na południu woj. śląskiego i we wschodniej części Mazowsza. Alerty aktualne są do popołudniowych godzin 24 grudnia, ale prawdopodobnie zostaną przedłużone.

W przedświąteczny poniedziałek obowiązują także ostrzeżenia 1. stopnia przed gęstą mgłą dla Podlasia oraz Warmii i Mazur.

   pogodynka/pl/IMGW/screen
Źródło: pogodynka/pl/IMGW/screen

Z prognozy ostrzeżeń wynika, że również we wtorek musimy spodziewać się śniegu w Małopolskiem, a ulew także w środkowej części Polski. Na północnym wschodzie IMGW zapowiada wydanie następnych alertów ws. gęstych mgieł.

dptn2mk

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Pogoda. Co oznaczają stopnie ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

dptn2mk

Drugi (z trzech stopni ostrzeżeń) oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Donald Tusk dla WP. Obejrzyj całą rozmowę

dptn2mk

Podziel się opinią

Share
dptn2mk
dptn2mk
Więcej tematów