Trwa ładowanie...
d4mslf9

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia. Deszcz i śnieg tuż przed świętami

Pogoda może utrudnić ostatnie przygotowania przed świętami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed ulewami na i mgłami na wschodzie, w Tatrach przed intensywnymi opadami śniegu. To alert 2. stopnia.
Share
Pogoda. W poniedziałek i wtorek strefa opadów obejmie południowo-wschodnią część Polski
Pogoda. W poniedziałek i wtorek strefa opadów obejmie południowo-wschodnią część PolskiŹródło: wxxharts.com/NOAA/Metoffice/screen
d4mslf9
  • W Małopolsce może spaść śnieg, a w Tatrach będzie go już sporo
  • Na wschodzie musimy być przygotowani na ulewy
  • Na północy uważajmy na gęste mgły

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu tatrzańskiego ostrzeżenie 2. stopnia przed intensywnymi opadami. Alert synoptyków obowiązuje do godz. 6 rano w Wigilię. Miejscami może spaść tam do 35 cm świeżego śniegu.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne święta będą białe właśnie tylko na krańcach południowych Polski. Jednak IMGW ostrzega, że mimo średniej temperatury 6 st. C pogoda i tak może być niebezpieczna.

d4mslf9

Ostrzeżenia 1. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w woj: lubelskim, małopolskim, podkarpackim oraz na południu woj. śląskiego i we wschodniej części Mazowsza. Alerty aktualne są do popołudniowych godzin 24 grudnia, ale prawdopodobnie zostaną przedłużone.

W przedświąteczny poniedziałek obowiązują także ostrzeżenia 1. stopnia przed gęstą mgłą dla Podlasia oraz Warmii i Mazur.

   pogodynka/pl/IMGW/screen
Źródło: pogodynka/pl/IMGW/screen

Z prognozy ostrzeżeń wynika, że również we wtorek musimy spodziewać się śniegu w Małopolskiem, a ulew także w środkowej części Polski. Na północnym wschodzie IMGW zapowiada wydanie następnych alertów ws. gęstych mgieł.

d4mslf9

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Pogoda. Co oznaczają stopnie ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d4mslf9

Drugi (z trzech stopni ostrzeżeń) oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Donald Tusk dla WP. Obejrzyj całą rozmowę

d4mslf9

Podziel się opinią

Share
d4mslf9
d4mslf9
Więcej tematów