Trwa ładowanie...
d24y4h5

Pogoda. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW. Zima da się we znaki

W Polsce zapanowała prawdziwie zimowa pogoda. IMGW wydało ostrzeżenie o silnym mrozie i intensywnych opadach śniegu. W wielu miejscach kraju mogą też pojawić się niebezpieczne oblodzenia.
Share
Pogoda. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW. Zima da się we znaki
Pogoda. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW. Zima da się we znakiŹródło: PAP
d24y4h5

W Polsce wciągu najbliższej doby możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Wydane w czwartek przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy zachodnich powiatów województwa dolnośląskiego. Według prognoz pokrywa śnieżna może wzrosnąć w nich nawet o 30 cm.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują z kolei dla południowych obszarów województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Na tym terenie przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 15-20 cm.

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym mrozem i oblodzeniami

Intensywne opady śniegu to nie jedyne zjawisko którego dotyczą czwartkowe ostrzeżenia IMGW. Instytut przewiduje, że w województwie podlaskim mogą pojawić się silne mrozy nawet do -16 stopni Celsjusza. Odczucie mrozu wzmagać będzie na tym obszarze wiatr, którego prędkość może sięgnąć 15km/h.

d24y4h5

Śmierć Pawła Adamowicza. Owsiak: to jest rzecz najbardziej bulwersująca

Na zachodzie kraju przewidywane są natomiast oblodzenia. IMGW ostrzega przed nimi w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Na ich terenie wystąpią marznące opady deszczu ze śniegiem, które mogą tworzyć oblodzenia na ulicach i chodnikach. Prognozowana minimalna temperatura powietrza może wynieść do -5 stopni Celsjusza.

Pogoda. Przed nami najzimniejszy weekend tej zimy

Pogoda w Polsce w weekend znajduje się pod silnym wpływem zimnych mas powietrza, które niesie ze sobą wyż syberyjski. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza w Polsce może spać nawet poniżej -20 stopni Celsjusza. Lokalnie w rejonie Karpat temperatura może wynieść nawet mniej niż -30 stopni Celsjusza.

d24y4h5

Poza niskimi temperaturami prognozowane są obfite opady śniegu na terenie całego kraju. Najintensywniej padać będzie na południu kraju, ale według synoptyków również mieszkańcy zachodnich województw mogą spodziewać się 10 cm świeżego puchu.

Pogoda. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW. Zima da się we znaki IMGW
Pogoda. Ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW. Zima da się we znaki Źródło: IMGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24y4h5

Podziel się opinią

Share
d24y4h5
d24y4h5
Więcej tematów