Trwa ładowanie...
d4fe3bx

Pogoda. Niszczycielska burza przeszła przez Wielkopolskę

Późnym popołudniem oraz wieczorem przez południową Wielkopolskę przeszła potężna burza. Niszczycielski żywioł spowodował poważne straty. Poza powalonymi drzewami i zerwanymi w dachami, do groźnej sytuacji doszło w Jankowie Przygrodzkim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkopolska. Południową część województwa nawiedziła burza
Wielkopolska. Południową część województwa nawiedziła burza (PAP, Fot: PAP/Tomasz Wojtasik)
d4fe3bx

Straż pożarna na terenie Poznania oraz w powiecie poznańskim wyjeżdżała około 100 razy do interwencji. - Głównie chodziło o połamane drzewa i zerwane sieci energetyczne. Doszło też do podtopień, ale największe szkody wywołał jednak silny wiatr. Doszło też do trzech pożarów - przekazał "Głosowi Wielkopolskiemu" Michał Kucierski, rzecznik prasowy poznańskiej straży pożarnej.

W wielu miejscach regionu dochodziło do groźnych wyładowań atmosferycznych. Tak było w Jankowie Przygrodzkim. Tam piorun uderzył w oborę. Płomienie natychmiast objęły wnętrze budynku.

d4fe3bx

- Na skutek pożaru i silnego zadymienia padło najprawdopodobniej 11 sztuk bydła, reszta została ewakuowana przez właściciela - informował asp. sztab. Tadeusz Niełacny. Ponad 10 sztuk udało się uratować. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i ugaszenia pożaru. Na miejsce wysłano sześć jednostek straży pożarnej.

Ponadto w powiecie ostrowskim droga z Ostrowa Wielkopolskiego do Odolanowa oraz w kierunku Sulmierzyc została całkowicie zablokowana przez powalone drzewa. Strażacy z regionu działali przy usuwaniu skutków burzy w 18 miejscach, usuwając drzewa z dróg i linii energetycznych.

Niebezpiecznie we wtorek było także w Poznaniu. Na Jeżycach w okolicy ul. Klaudyny Potockiej silny wiatr wyrwał wysokie drzewo wraz z korzeniami. Konar runął na sąsiedni budynek i się o niego oparł.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

W Twojej okolicy grzmi i błyska? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Głos Wielkopolski", TVN Meteo

d4fe3bx

Podziel się opinią

Share
d4fe3bx
d4fe3bx
Więcej tematów