Trwa ładowanie...
d8zxfg8

Pogoda. Burze z gradem i upał. Alert IMGW

Burza i grad, a także upał - to prognoza dla niemal całej Polski na nadchodzące dwa dni. IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed niebezpiecznymi temperaturami dla 13 województw. Burze i grad są spodziewane niemal na tym samym obszarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze i grad w środę po południu mogą zepsuć pogodę niemal w całej Polsce
Burze i grad w środę po południu mogą zepsuć pogodę niemal w całej Polsce (Ventusky.com)
d8zxfg8

Alert IMGW dotyczy niemal całego obszaru kraju. W województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałem i I stopnia przed burzami z gradem.

Takie samo zagrożenie opadami, ale bez upału, będzie na Pomorzu Zachodnim. Na krańce wschodnie - Podlasie i Lubelszczyznę fale gorącego powietrza napłyną, ale synoptycy nie przewidują burz. Najbardziej niebezpiecznie ma być w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Tam upału nie będzie, za to obowiązuje alert II stopnia przed burzami z gradem.

   Ventusky.com
(Ventusky.com)

Pogoda. Burze z gradem i upał. Alert IMGW

Z prognozy w serwisie ventusky.com wynika, że najsilniejsze burze pojawią się na Dolnym Śląsku, w okolicach Koszalina, a także na obszarze między Tarnowem a Rzeszowem. Najmocniej grzmieć ma po południu - około godziny 17-tej.

Najwyższe temperatury synoptycy przewidują na Mazowszu i w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Tam słupki rtęci sięgną 32. kreski.

Czytaj też: Pogoda. Upał i gwałtowne burze. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilkunastu województw
Hiszpania. Tornado i powódź błyskawiczna. Ogromne zniszczenia w Madrycie i Maladze

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów