Trwa ładowanie...
d2d22r5

Pogoda. Nawet 19 st. C w prognozach. Niebo może być czerwone

Pogoda. W większości regionów Polski to ostatnie dni ze śniegiem. Przed nami odwilż i ocieplenie z temperaturą nawet 19 st. C. Nie wszyscy pożegnamy jednak szybko zimę, a ostatni tydzień lutego może zaskoczyć różnicą w aurze między wschodem i zachodem. Szykujmy się też na niezwykłe widoki na niebie.
Share
Pogoda. Nawet 19 st. C w prognozach. Przygotujcie się na kolorowe niebo
Pogoda. Nawet 19 st. C w prognozach. Przygotujcie się na kolorowe nieboŹródło: wxchart.com, Twitter.com
d2d22r5

Pogoda. Nad Polskę z południowego zachodu zaczęło napływać ciepłe powietrze, które sprawiło, że w wielu regionach już w niedzielę mogliśmy niemal poczuć wiosnę przy ponad 10 st. C na termometrach. Wszystko wskazuje na to, że przez 10 najbliższych dni cieplejszych dni będzie dużo więcej, a temperatura naprawdę będzie bliższa wiośnie niż zimie.

Przez cały tydzień słoneczną aurę i ocieplenie zapewnią nam ośrodki wyżowe: najpierw znad południowej Europy, a później znad Kanału La Manche, wynika z prognozy Biura Cumulus dla Wirtualnej Polski.

Jakich temperatur możemy się spodziewać? W ostatnich lutego temperatura na południu i południowym zachodzie wzrosnąć może w najcieplejszym momencie dnia do 17-19 st. C, a w centrum 12-14 st. C - zauważa portal fanipogody.pl, analizując prognozy amerykańskiego modelu GFS.

d2d22r5

Warto pamiętać, że im dalej na wschód będzie chłodniej (ok. 6 st. C na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu), a granica podziału pomiędzy cieplejszym zachodem może być wyraźna ze względu na śnieg zalegający na wschodzie.

Zobacz też: Zakopane. Policja podsumowuje weekend. "Sobotnia noc wyjątkowo spokojna"

Na krańcach wschodnich na początku tygodnia wciąż w nocy może być mroźnie, a to za sprawą wycofujących się w kierunku Skandynawii i Rosji chłodnych mas powietrza. Takie wahania temperatur sprawią, że do środy we wschodniej części Polski rano musimy być przygotowani na śliskie chodniki i jezdnie.

d2d22r5

Pod koniec tygodnia przymrozki prognozowane są jedynie nocą na obszarach podgórskich i górskich nocami.

W niemal w całym kraju w ostatnich dniach lutego dodatnia temperatura utrzyma się przez całą dobę. Z obecnych prognoz wynika, że do połowy przyszłego tygodnia w większości regionów nie powinno padać.

Pogoda. Kulminacja ocieplenia. Pył znad Afryki zabarwi niebo

Jak zauważa portal fanipgody.pl, razem z ciepłym powietrzem znad południowej Europy ponownie dotrze do Polski pył saharyjski. Jego największa koncentracja spodziewana jest między wtorkiem a czwartkiem.

d2d22r5

W nadchodzących dniach podczas wschodów i zachodów słońca możemy spodziewać się więc, że niebo będzie miało odcień ciemnoczerwony lub pomarańczowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2d22r5

Podziel się opinią

Share
d2d22r5
d2d22r5
Więcej tematów