Trwa ładowanie...
dlq2ryx

Pogoda na wtorek: słonecznie w centrum, nadal powieje

We wtorek na zachodzie i w centrum Polski będzie na nas wpływać pozytywnie pogodny wyż znad Niemiec. Natomiast na wschodzie kraju będzie dużo chłodniej, za co ponosi odpowiedzialność niż Fabienne. Z północnego zachodu napływać będą chłodne masy powietrza polarno-morskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centrum Polski będzie cieszyło się słońcem
Centrum Polski będzie cieszyło się słońcem (PAP/EPA)
dlq2ryx

Przez cały dzień możemy spodziewać się pogodnej i dość słonecznej aury na zachodzie i w centrum Polski.

Niestety, we wschodniej części kraju (na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskim, na Podkarpaciu) musimy się liczyć ze zmienną aurą. Chmury przeplatać się będą ze słońcem i od czasu do czasu popada przelotny deszcz. Po południu tego samego spodziewać się możemy również w Małopolsce, na Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. W wysokich partiach Beskidów i Tatr spodziewane są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Synoptycy ostrzegają, że we wschodniej i środkowej części Polski wiatr będzie nadal porywisty - do 30-50 km/godz. W północno-zachodniej - umiarkowany i słaby (28-15 km/godz.). Dzień będzie chłodny. W ciągu dnia temperatury na przeważającym obszarze Polski wskażą od 10 do 13 stopni C. Nieco cieplej (do 14-15 stopni) będzie tylko w zachodniej Polsce.

Źródło: cumulus.wroc.pl

dlq2ryx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlq2ryx

Podziel się opinią

Share
dlq2ryx
dlq2ryx