Trwa ładowanie...
d2w978n
pogoda

Pogoda na piątek. W ciągu dnia wystąpią opady deszczu i śniegu. W weekend odwilż w całym kraju

W piątek nad Polską pojawią się kolejne opady deszczu i miejscami śniegu. Przechodzący w ciągu dnia front ostatecznie wypcha zimne powietrze poza nasz kraj, zwiastując nadejście odwilży.
Share
Pogoda. W weekend czeka nas ocieplenie i początek roztopów
Pogoda. W weekend czeka nas ocieplenie i początek roztopówŹródło: Ventusky.com
d2w978n

W ciągu dnia pogoda nad Polską uzależniona będzie od wędrówki frontu o charakterze chłodnym, który zmierzać będzie z zachodu na wschód kraju. Front ten związany będzie z ośrodkiem niżowym ułożonym w okolicach Islandii. Przed frontem znajdować będzie się zimniejsza masa powietrza wzdłuż wschodniej Polski, zaś za frontem napływać będzie chłodne powietrze polarnomorskie. Na froncie prognozowane jest powstawanie opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. W ciągu dnia nadal utrzyma się zwiększona różnica temperatur w skali kraju, jednak zostanie ona zniwelowana nocą z piątku na sobotę.

Pogoda. Opady deszczu i śniegu występować będą do wieczora

O poranku front przechodził przez województwa zachodnie, przynosząc opady deszczu. W ciągu dnia wędrówka strefy opadowej obejmie głównie centrum i południe z opadami deszczu oraz opadami śniegu na północy. Do końca dnia strefa frontowa przesunie się głównie na północny wschód kraju, gdzie przyniesie opady śniegu. Na wschodzie i południowym wschodzie będą to głównie opady deszczu i śniegu z deszczem.

Pogoda. Popołudniowe ułożenie frontu nad Polską. Opady śniegu na północnym wschodzie. Opady deszczu w centrum i na południu
Pogoda. Popołudniowe ułożenie frontu nad Polską. Opady śniegu na północnym wschodzie. Opady deszczu w centrum i na południu

W ciągu dnia utrzyma się zwiększona różnica temperatur. W zachodniej części Polski temperatury maksymalne wyniosą 7/9 st. C, podczas gdy na północnym wschodzie na godzinę 12 osiągać mają tyle samo, ale z wartościami ujemnymi. To oznacza możliwość różnicy temperatur na poziomie nawet 18 st. C.

d2w978n

Po przejściu piątkowego frontu, weekend zaczniemy jednak z dodatnimi temperaturami w całym kraju. W sobotę na zachodzie wahać będą się na poziomie 7/11 st. C, zaś na wschodzie 2/4 st. C.

Autorem tekst jest MeteoReporter.pl

Adam Niedzielski ostro o zachowaniu turystów na Krupówkach: Irracjonalene

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w978n

Podziel się opinią

Share
d2w978n
d2w978n
Więcej tematów