WP

Pogoda na czwartek: rano mróz, w dzień słońce

Czeka nas mroźna temperatura, ale w ciągu dnia będzie pogodnie i nie zabraknie słońca. Sprawia to wyż Dominik, który wędruje w naszym kierunku. Synoptycy ostrzegają, że wrażenie chłodu potęgować będzie silny wiatr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na północy prędkość wiatru może sięgać 80 km/h
Na północy prędkość wiatru może sięgać 80 km/h (Shutterstock.com)
WP

Znad południowej Skandynawii przez Bałtyk w kierunku Litwy, Białorusi i zachodniej Rosji, przesuwa się wyż Dominik. Przyniesie mroźną, ale słoneczną pogodę.

IMGW: Będzie wietrznie

WP

Uczucie zimna może potęgować porywisty wiatr, który powieje prawie w całym kraju oprócz południowych krańców. Może osiągać do 35-65 km/godz., a wzdłuż wybrzeża możliwe porywy nawet do 80 km/godz.

IMGW w prognozach zagrożeń przewiduje wydanie w czwartek ostrzeżenia 1. stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim i zachodniopomorskim. Na północy silnie wiać może jeszcze także w piątek.

Wychodząc w czwartek z domu, nie zapominajmy o ciepłej czapce, szaliku i rękawiczkach. Przed południem możemy spodziewać się od -3 do -6 stopni C na zachodzie Polski, w centrum od -5 do -7 stopni C. Najzimniej będzie na wschodzie, nawet -8 stopni C.

Ventusky.com
Podziel się
WP

Słonecznie i bez opadów

W ciągu dnia termometry wskażą na przeważającym obszarze Polski od -4 do -1 stopnia C. Trochę cieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie Polski - od +1 do +4 stopni C.

Ventusky.com
Podziel się

Takie widoki jak szron na drzewach zobaczymy rano nie tylko w Beskidach.

WP

Cieplej, ale z opadami

W piątek taka słoneczna i pogodna aura dominować będzie tylko we wschodniej Polsce. W piątek nad zachodnią Polskę wkroczy strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie pogorszenie pogody podczas weekendu. Pojawią się opady śniegu przechodzące w śnieg z deszczem i deszcz. Lokalnie opady będą marznące powodujące gołoledź.

Za frontem z zachodu napłynie ciepła masa powietrza i już w niedzielę prawie w całej Polsce temperatura wzrośnie do +2 – +6 stopni C, a w pasie zachodnim nawet do +8, a nawet +9 stopni. Niewielki mróz do (od -3 do -1 stopni) utrzyma się jedynie na północnym-wschodzie kraju.

WP

Źródło: cumulus.wroc.pl, meteoprognoza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP