Pogoda na 11 listopada. Deszczowe Święto Niepodległości. Jednak nie wszędzie
W sobotę 11 listopada obchodzone będzie Narodowe Święto Niepodległości. To ważne święto państwowe, w czasie którego odbywać się będą liczne okolicznościowe wydarzenia. Jak prezentują się prognozy pogody na sobotę 11 listopada? Zdaniem synoptyków mieszkańcy części regionów powinni pamiętać o parasolach.
07.11.2023 09:18
Święto Niepodległości w całym kraju będzie pochmurne. W wielu regionach pojawią się również opady deszczu, a w górach i regionach podgórskich - również deszczu ze śniegiem i śniegu. Synoptycy nie przewidują jednak ujemnych temperatur.
Pogoda na 11 listopada 2023. Tu przydadzą się parasolki
Jak wskazują mapy Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody, w sobotę 11 listopada niemal w całym kraju będzie deszczowo - od przelotnych opadów nad morzem oraz w regionach centralnych, po obfite występujące w pasie od Podlasia po Lubelszczyznę. Opady nie są spodziewane natomiast w Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
O poranku w dniu Święta Niepodległości na południu oraz w regionach podgórskich mogą wystąpić mgły, ograniczające widoczność. W górach możliwe są natomiast niewielkie opady śniegu.
Pogoda. 11 listopada. Dzień i noc bez mrozów. Na południu wiatr
Zdaniem synoptyków Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, w sobotę 11 listopada temperatura w całym kraju będzie dodatnia. Wskazania termometrów nie przekroczą jednak 9 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, Podkarpaciu i w Małopolsce, najchłodniej - na Suwalszczyźnie, w centrum, Wielkopolsce, oraz na Śląsku i Opolszczyźnie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 7 kresek powyżej zera. W nocy z soboty na niedzielę nie wystąpią przymrozki - temperatura w kraju wyniesie od 1 st. C na Podhalu po 6 st. C na północy, w centrum i południowym wschodzie.
Jak wskazują prognozy synoptyczne CMM-IMGW, w czasie Święta Niepodległości należy spodziewać się lekkich oraz umiarkowanych podmuchów wiatru z zachodu. Jego porywy na południu mogą osiągnąć prędkość 40 km/h.
Źródło: CMM-IMGW