Trwa ładowanie...
d272wc5

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami na południu kraju. Alerty I i II stopnia ogłoszono w trzech województwach. Miejscami może spaść nawet do 90 litrów wody na metr kwadratowy.
Share
IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami
IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d272wc5

Alerty drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu ogłoszono w województwach: śląskim ( w powiatach: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała i żywieckim), małopolskim (w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim) oraz podkarpackim (w powiatach: jasielskim, krośnieńskim i Krosno).

Z prognoz IMGW wynika, że należy się tam spodziewać opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym. Może tam spaść nawet 70-90 litrów wody na metr kwadratowy.

Alerty pierwszego stopnia (najniższego w trzystopniowej skali) ogłoszono w powiatach północnych woj. podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego.

d272wc5

Zgodnie z prognozami może tam spaść od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

IMGW ostrzega przed nagłym wzrostem poziomu wód w rzekach

Intensywne opady deszczu na południu kraju mogą także spowodować nagły wzrost poziomu wód w strumieniach i rzekach w tym rejonie. IMGW wydało więc także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia (w trzystopniowej skali).

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla częśći woj. opolskiego - zlewnia Odry i Osobłogi, oraz śląskiego, m.in. zlewnia Psiny, górnej Odry, Olzy, Rudy, Bierawki i Kłodnicy.

Źródło: IMGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d272wc5

Podziel się opinią

Share
d272wc5
d272wc5
Więcej tematów