Trwa ładowanie...
dtaoau1

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Pogoda może dać się we znaki mieszkańcom 21 powiatów. W północnej i północno-zachodniej Polsce obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem. Komunikat w tej sprawie wydał IMiGW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem
Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem (Fotolia)
dtaoau1

Pogoda w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim będzie zdominowana przez silny wiatr. Podmuchy dochodzące w porywach do 80 km/h mogą wystąpić w powiatach nadmorskich, a także w gdańskim, elbląskim, iławskim, ostródzkim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców tych rejonów. Choć wiatr ma wiać ze średnią prędkością 40-50 km/h, w porywach może powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Meteorolodzy apelują o ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

dtaoau1

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

IMGW wydał już ostrzeżenia związane ze zmianą pogody w piątkowy poranek. Niebezpiecznie jest 9 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Tych rejonów dotyczy ostrzeżenie pierwszego stopnia przed wiatrem i oblodzeniem.

Zobacz też: Czy opłaca się kupować nowe opony zimowe w naszym klimacie?

Pogoda zmieni się też w niedzielę: spodziewane są wtedy niższe temperatury, które pojawią się wraz z napływem arktycznego powietrza. Na pierwsze dni grudnia prognozowane jest pierwsze uderzenie zimy. W północno-wschodniej Polsce może spaść nawet do 8 centymetrów śniegu. Uwaga na mróz - nocami temperatura ma spadać nawet do -5 stopni.

Zobacz też: Pogoda. Idzie załamanie. Będą wydawane ostrzeżenia
Nadchodzi zmiana pogody. IMGW wydaje nowe ostrzeżenia

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtaoau1

Podziel się opinią

Share

dtaoau1

dtaoau1
Więcej tematów