Trwa ładowanie...

Pogoda. Hiszpania i Portugalia w chaosie. Sztorm sieje spustoszenie

Pogoda nie rozpieszcza kierowców na Półwyspie Iberyjskim. Sztorm Dora opanował znaczne tereny Hiszpanii i Portugalii. Z powodu dużych opadów śniegu komunikacja w poszczególnych regionach jest sparaliżowana. W wyniku załamania pogody zginęła też jedna osoba - podaje PAP.
Share
Sztorm Dora zaskoczył Hiszpanię i Portugalię
Sztorm Dora zaskoczył Hiszpanię i Portugalię
d12ynvv

Pogoda. Sztorm Dora daje się we znaki kierowcom

Sztorm Dora utrzymuje się nad Półwyspem Iberyjskim już od piątki i zdążył od tego czasu doprowadzić do poważnych utrudnień w ruchu w północno-wschodniej Portugalii oraz w środkowej i północnej części Hiszpanii. Pogoda doprowadza też do tragicznych wypadków. W wyniku jednego z nich na hiszpańskiej oblodzonej jezdni zginął kierowca.

Hiszpania przekroczyła 800 tys. przypadków koronawirusa

Utrudnienia związane z zamieciami już w piątek doprowadziły do odwołania zajęć lekcyjnych w części portugalskich gmin położonych w sąsiadujących z Hiszpanią dystryktach, takich jak Castelo Branco, Guarda i Braganca - podaje dalej PAP.

d12ynvv

W ciągu niespełna dwóch dni (od piątku 4 grudnia) portugalska obrona cywilna podjęła ponad pół tysiąca interwencji służących głównie udrożnieniu zasypanych śniegiem dróg, usunięciu z jezdni połamanych drzew oraz wypompowaniu wody z zalanych budynków.

Miejscowe służby z różnych regionów Hiszpanii informują z kolei, że najtrudniejsza sytuacja panuje w 19 prowincjach północnej części kraju, szczególnie w regionach Galicji, Kantabrii, Kastylii i Leonu, Nawarry oraz w Kraju Basków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12ynvv

Podziel się opinią

Share
d12ynvv
d12ynvv
Więcej tematów