Trwa ładowanie...

Pogoda. Eksplozja wiosny! Od wtorku termometry przekroczą 22°C. Słonecznie w całej Polsce.

Wygląda na to, że nadszedł definitywny kres ochłodzenia, które dało o sobie znać w tym tygodniu. Liczne przymrozki o porankach nie były przyjemne. Przymrozki nam nie grożą, jedynie jeszcze niedzielny poranek przyniesie lokalnie spadki temperatury do -2°C na wschodzie i w centrum. Od poniedziałku wspaniałe i ciepłe prognozy dla Polski! Ciepłe powietrze napłynie do Polski znad Afryki. Nie zabraknie słońca, a termometry wskażą na zachodzie i południu Polski 22-23°C. W wielu regionach czeka nas pierwsze w tym roku przekroczenie 20°C!
Share
Pogoda. Eksplozja wiosny! Od wtorku termometry przekroczą 22°C.
Pogoda. Eksplozja wiosny! Od wtorku termometry przekroczą 22°C.Źródło: windy.com
d8vlxsm

Specyficzne rozmieszczenie wyżów nad Europą. Dużo słońca, brak opadów

Z analizy zdjęć satelitarnych widać jednoznacznie, że nad Europą dominują wyże. Ich ogromny obszar panowania obejmie także Polskę. W całym kraju od niedzieli nigdzie nie zabraknie słońca. Niestety obecnie przyroda w czasie intensywnego wzrostu potrzebuje deszczu, ale za sprawą kilku rozbudowanych ośrodków wysokiego ciśnienia do Wielkanocy nie spadnie nawet kropla deszczu. Do Polski zacznie napływać w niedzielę powietrze znad Afryki. W poniedziałek na zachodzie 20°C, od wtorku zachód i południe Polski może liczyć na 22°C, w centrum i na północy maksymalnie 17-19°C.

Odczuwalny wzrost temperatury w całej Polsce

Już w poniedziałek będzie od 15°C na Mazurach, 17°C na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, do 19-20°C na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Jeszcze cieplej w kolejnych dniach! We wtorek i środę na przeważającym obszarze w ciągu dnia zobaczymy 16-18°C przy niebie zupełnie wolnym od chmur. Od Ziemi Lubuskiej przez Dolny Śląsk po Małopolskę termometry wskażą nawet 22-23°C.

d8vlxsm

Ciepła pogoda utrzyma się dłużej!

Spoglądając na modele numeryczne i synoptyczne nie mam żadnych złudzeń. Dominujący południkowy przepływ mas powietrza utrzyma się do końca tygodnia. Tym samym codziennie w Polsce notować będziemy od 15-17°C na północy do ponad 21-22°C na południu i zachodzie. Wielkanoc przyniesie przyjemne wartości rzędu od 14°C na Mazurach i Podlasiu, 16-17°C na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, do 20-21°C na zachodzie i południu Polski. Jest pewna szansa na więcej chmur z opadami przelotnymi w trakcie Wielkanocy i tuż po świętach, ale nie jest to jeszcze pewne. Wszystko zależy od tego, czy ustąpi wyż. Na tą chwilę szanse są niewielkie.

Tomasz Leszczyński https://pogodapolska.wordpress.com/

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Koronawirus. Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

d8vlxsm

Podziel się opinią

Share
d8vlxsm
d8vlxsm
Więcej tematów