Trwa ładowanie...

Pogoda. Eksplozja wiosny! Od wtorku termometry przekroczą 22°C. Słonecznie w całej Polsce.

Wygląda na to, że nadszedł definitywny kres ochłodzenia, które dało o sobie znać w tym tygodniu. Liczne przymrozki o porankach nie były przyjemne. Przymrozki nam nie grożą, jedynie jeszcze niedzielny poranek przyniesie lokalnie spadki temperatury do -2°C na wschodzie i w centrum. Od poniedziałku wspaniałe i ciepłe prognozy dla Polski! Ciepłe powietrze napłynie do Polski znad Afryki. Nie zabraknie słońca, a termometry wskażą na zachodzie i południu Polski 22-23°C. W wielu regionach czeka nas pierwsze w tym roku przekroczenie 20°C!

Share
Pogoda. Eksplozja wiosny! Od wtorku termometry przekroczą 22°C. Słonecznie w całej Polsce.
Źródło: windy.com
d1x1wc2

Specyficzne rozmieszczenie wyżów nad Europą. Dużo słońca, brak opadów

Z analizy zdjęć satelitarnych widać jednoznacznie, że nad Europą dominują wyże. Ich ogromny obszar panowania obejmie także Polskę. W całym kraju od niedzieli nigdzie nie zabraknie słońca. Niestety obecnie przyroda w czasie intensywnego wzrostu potrzebuje deszczu, ale za sprawą kilku rozbudowanych ośrodków wysokiego ciśnienia do Wielkanocy nie spadnie nawet kropla deszczu. Do Polski zacznie napływać w niedzielę powietrze znad Afryki. W poniedziałek na zachodzie 20°C, od wtorku zachód i południe Polski może liczyć na 22°C, w centrum i na północy maksymalnie 17-19°C.

Odczuwalny wzrost temperatury w całej Polsce

Już w poniedziałek będzie od 15°C na Mazurach, 17°C na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, do 19-20°C na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Jeszcze cieplej w kolejnych dniach! We wtorek i środę na przeważającym obszarze w ciągu dnia zobaczymy 16-18°C przy niebie zupełnie wolnym od chmur. Od Ziemi Lubuskiej przez Dolny Śląsk po Małopolskę termometry wskażą nawet 22-23°C.

Ciepła pogoda utrzyma się dłużej!

Spoglądając na modele numeryczne i synoptyczne nie mam żadnych złudzeń. Dominujący południkowy przepływ mas powietrza utrzyma się do końca tygodnia. Tym samym codziennie w Polsce notować będziemy od 15-17°C na północy do ponad 21-22°C na południu i zachodzie. Wielkanoc przyniesie przyjemne wartości rzędu od 14°C na Mazurach i Podlasiu, 16-17°C na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, do 20-21°C na zachodzie i południu Polski. Jest pewna szansa na więcej chmur z opadami przelotnymi w trakcie Wielkanocy i tuż po świętach, ale nie jest to jeszcze pewne. Wszystko zależy od tego, czy ustąpi wyż. Na tą chwilę szanse są niewielkie.

d1x1wc2

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Koronawirus. Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

d1x1wc2

Podziel się opinią

Share
d1x1wc2
d1x1wc2
Więcej tematów