Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa. Na wschodzie Europy czai się "mroźny potwór"

Choć panująca obecnie w Polsce pogoda może sugerować, że mamy do czynienia z nadejściem wiosny, to zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na wschodzie Europy odnotowano właśnie najniższą na naszym kontynencie temperaturę tej zimy, a prognoza długoterminowa pokazuje, że kolejna fala mrozu nie ominie naszego kraju.

Share
Pogoda długoterminowa. Na wschodzie Europy czai się mroźny potwór
Pogoda długoterminowa. Na wschodzie Europy czai się mroźny potwórŹródło: wxcharts.com
d3fhkkp

Choć w niektórych miejscach Polski temperatura sięga nawet 15 st. C, to nie oznacza to wcale, że zima postanowiła wycofać się z Europy. W miejscowości Ust-Szczugier w Rosji odnotowano właśnie najniższą tej zimy temperaturę na Starym Kontynencie. 22 lutego słupki rtęci spadły tam aż do -51,8 st. C. To zaledwie o 6 st. więcej niż najniższa temperatura odnotowana w tym roku na Syberii. W Jakucku 18 stycznia temperatura spadła do -58 st. C.

Według długoterminowych prognoz pogody, czające się nad Rosją mroźne powietrze przesunie się jeszcze dalej na zachód. Oznacza to, że zanim wiosna na dobre rozgości się w Polsce, czeka nas przynajmniej jeszcze jedno spotkanie z zimą.

Pogoda długoterminowa. Ekstremalne temperatury na wschodzie Europy
Pogoda długoterminowa. Ekstremalne temperatury na wschodzie Europy

Pogoda długoterminowa. Mroźny początek marca

Według modeli synoptycznych temperatura w Polsce spadnie ponownie poniżej zera wraz z początkiem marca. W pierwszych dwóch tygodniach marca słupki rtęci wskazywać będą wartości na minusie na terenie całego kraju. Najzimniej będzie w województwach północnych. Temperatury spadną nawet do -15 st. C. Szczytowy moment fali mroźnego powietrza przypadnie na okres między 10 a 12 marca. Po tym okresie nad Polskę stopniowo zaczną napływać cieplejsze masy powietrza znad Atlantyku, które wypchną zimę w głąb kontynentu.

Nowe obostrzenia. PiS straci. Kto zyska? Jasna odpowiedź

Według prognoz ostatnie tchnienie zimy w tym roku nie przyniesie nam już dodatkowych obfitych opadów śniegu. Nie oznacza to jednak, że śnieg nie spadnie w ogóle. Opady pojawią się prawdopodobnie w okolicach 5 marca.

Pogoda długoterminowa. Najzimniej będzie w okolicach 11-12 marca. wxcharts.com
Pogoda długoterminowa. Najzimniej będzie w okolicach 11-12 marca.Źródło: wxcharts.com
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fhkkp

Podziel się opinią

Share
d3fhkkp
d3fhkkp
Więcej tematów