Pogoda zwariowała. Totalne uderzenie ciepła. Nawet 20 stopni
Pogoda potrafi zaskoczyć. To będzie prawdziwy powiew wiosny. Czekają nas dni pełne słońca. Temperatura wystrzeli w górę. Termometry w cieniu mogą pokazać nawet 20 stopni.
Pogoda w ostatnich dniach daje nam zapomnieć o mroźnej wiośnie. Notujemy wyjątkowo wysokie temperatury jak na tę porę roku. W środę i czwartek zrobi się tak ciepło, że pomyślimy już wręcz o wakacjach.
Szczególnie gorąco jak na luty będzie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Jak przekazuje portal fanipogody.pl, może być nawet o 12-14 stopni cieplej niż średnia temperatura w tym samym okresie w latach 1979-2010.
W środę słupki rtęci poszybują w górę. Już od rana będzie słonecznie i ciepło. Według prognoz VentuSky na zachodzie przed południem zobaczymy 12-13 st. C. Na wschodzie Polski będzie nieco chłodniej, bo termometry pokażą między 5 a 7 stopni.
Temperatura będzie jednak szybko rosła. Zrobi się naprawdę wyjątkowo ciepło, szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą tam 18-19 stopni C. Możliwe, że lokalnie słupki rtęci poszybują nawet do 20 stopni. Pamiętajmy poza tym, że jest to temperatura podawana w cieniu, więc możemy się spodziewać, że w słońcu zobaczymy ponad 20 stopni ciepła.
Chłodniej będzie na wschodzie kraju i w centrum - im dalej na wschód, tym chłodniej. W centrum kraju temperatura wyniesie 13-15 st. C., natomiast na wschodzie i północnym wschodzie od 8 do 10 stopni.
Prócz tego, że będzie ciepło, nie spadnie ani jedna kropla deszczu i będziemy się cieszyć słonecznym niebem. Chmury i mgły pojawią się jedynie na wschodzie kraju.
Jeszcze cieplej będzie w Polsce w czwartek. Dopiero w piątek zmieni się pogoda. Pojawi się deszcz i znacznie spadnie temperatura.
Pogoda. Rekordy temperatur
Rekordy temperatur zarejestrowano w poniedziałek na Śnieżce i na Kasprowym Wierchu. "Pobity został rekord maksymalnej temperatury dla lutego o 3,4 st. C na Śnieżce i o 2,1 st. C na Kasprowym Wierchu" - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Termometr na Śnieżce pokazał 13,5 st. C., natomiast na Kasprowym było 9,9 st. C. Wcześniejsze rekordy odpowiednio ustanowiono w roku 2002 i 1989.