Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa. Na upały w kwietniu nie ma co liczyć. Zapowiedziano śnieg

Pogoda w ostatnich dniach jest dość kapryśna. Wiele osób czeka na prawdziwy wybuch wiosny. Ma on nastąpić w ostatnich dniach marca. Jak będzie w kwietniu? Według prognoz długoterminowych ten miesiąc nie będzie gorący. Prognozowane są nawet opady śniegu.

Share
Pogoda długoterminowa na kwiecień 2021
Pogoda długoterminowa na kwiecień 2021Źródło: WXCHARTS
d3xgbs2

"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" - czy w tym roku sprawdzi się przysłowie? Jak poinformował portal fanipogody.pl, pogoda długoterminowa na kwieceń 2021 przyniesie nam dużo słońca, ale także m.in. chłodniejsze dni.

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2021. Czeka nas "wybuch wiosny"?

Kwiecień w Polsce nie będzie gorący. Portal przekazał, że przez około 40-70 proc. dni w tym miesiącu do naszego kraju będą docierać umiarkowane masy ciepłego powietrza głównie z zachodu, południa oraz południowego zachodu.

Przypływy z północy będą mniej intensywne i rzadsze niż w marcu. Cały miesiąc przyniesie temperatury będące w wieloletniej normie lub lekko powyżej.

d3xgbs2

Serwis fanipogody.pl dodał, że przez naszą część Europy będzie przebiegał wał wyżowy rozciągający się od Atlantyku po Rosję. To spowoduje, że pogoda przez większość dni będzie taka sama. Okresami jednak przez nasz kraj przejdą zatoki i fronty atmosferyczne, które doprowadzą do zmian w prognozach.

W cieplejszych dniach mogą pojawić się opady deszczu, a nawet wiosenne burze. Natomiast w chłodniejszych okresach spać może deszcz ze śniegiem, śnieg oraz krupa śnieżna i lodowa.

Pogoda długoterminowa. Opady deszczu w kwietniu

Według prognoz opady deszczu w kwietniu 2021 będą w większości Polski poniżej wieloletniej normy, tylko miejscami będą się w niej mieścić. Jak wskazał portal, przez większość dni pogoda w kwietniu będzie sucha i wyżowa. Przyniesie to stabilne warunki atmosferyczne przez cały miesiąc.

Tylko okresami przez Polskę przejdą fronty, które związane będą z cyrkulacją zachodnią. Nie można więc wykluczyć przypływu chłodu, który przyniesie ze sobą opady.

d3xgbs2

Oprócz tego na chwilę może powrócić zima. Głównie w górach, obszarach podgórskich, ale także i na nizinach. Tam może spaść śnieg. Takich dni będzie o wiele mniej niż w marcu. Do Polski częściej będzie docierać słońce oraz ciepło.

Zobacz też: Czy ładna pogoda ma wpływ na koronawirusa? Jest klarowna odpowiedź z IMGW

Pogoda długoterminowa. Dodatnie temperatury w kwietniu

O ile końcówka marca ma być bardzo ciepła w Polsce - termometry pokażą około 18-20 stopni Celsjusza. To pierwsze dni kwietnia już nie. Pogoda na Wielkanoc przyniesie nam chłodniejsze dni. Od Wielkiej Soboty do Lanego Poniedziałku temperatura będzie wynosić około 7-10 stopni Celsjusza. Jest to znacznie poniżej wieloletniej normy.

Ocieplenie przyjdzie jednak około 6-7 kwietnia. Wtedy na termometrach blisko 20 stopni Celsjusza. Jeszcze wyższe temperatury prognozowane są na koniec kwietnia. Natomiast w środku miesiąca temperatura ma być zgodna z wieloletnią normą.

d3xgbs2

Źródło: fanipogody.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xgbs2

Podziel się opinią

Share
d3xgbs2
d3xgbs2
Więcej tematów