Trwa ładowanie...
d1yph1l

Pogoda długoterminowa na lato dla Polski. Amerykańscy meteorolodzy przewidują upały i gwałtowne burze

Lato w Polsce będzie upalne. Na zachodzie możemy dodatkowo spodziewać się gwałtownych burz. Niewielką część wschodu będzie trapić silna susza - tak wynika z prognozy amerykańskich meteorologów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na lato. Jest prognoza od amerykańskich meteorologów
Pogoda na lato. Jest prognoza od amerykańskich meteorologów
d1yph1l

"Mieszkańcy od północnej Francji aż po północną Polskę będą musieli zmierzyć się z potencjalne bardzo groźnymi burzami" - czytamy na amerykańskim portalu AccuWeather. Jego meteorolodzy Tyler Roys i Alan Reppert przygotowali prognozę pogody na lato dla Europy.

Wynika z niej, że co do zasady w całej Polsce będzie gorąco. W zachodniej części kraju mogą pojawić się również opady dużego gradu, bardzo silny wiatr, a miejscami - trąby powietrzne. Niewykluczone są także podtopienia.

Ta sytuacja nie będzie jednak dotyczyć pierwszych tygodni lata. Wystąpienie burz jest najbardziej prawdopodobne w lipcu i na początku sierpnia. Wysokie temperatury mogą doprowadzić do suszy. Ta najbardziej widoczna będzie na wschodnich krańcach kraju. To z kolei zwiększy ryzyko pożarów.

d1yph1l

Zobacz też: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Pogoda na lato. Długoterminowe przewidywania. Burze, pożary i susze

Jak będzie wyglądać pogoda latem w innych częściach Europy? Amerykańscy meteorolodzy z AccuWeather przewidują, że Wielka Brytania będzie zmagać się z przejściowymi burzami. Z kolei na Półwyspie Iberyjskim będzie niebezpiecznie. Hiszpania i Portugalia mogą mieć problem z zagrożeniem pożarami.

d1yph1l

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

Południowa Francja, Włochy i kraje na południe od Polski - na tych terenach będzie gorąco i sucho. Na terenie Ukrainy prawdopodobne jest wystąpienie zaostrzającej się suszy. Państwa Półwyspu Skandynawskiego powinny spodziewać się ciepłego lata bez większych zagrożeń.

Źródło: AccuWeather.com

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yph1l

Podziel się opinią

Share

d1yph1l

d1yph1l
Więcej tematów