Trwa ładowanie...
d3qn8ll

Pogoda długoterminowa na czerwiec. Kolejny zimny miesiąc, czy będą upały?

Maj w Polsce był wyjątkowo chłodny. Czy czerwiec będzie podobny? Czy możemy liczyć na upały, czy jednak czekają nas kolejne chłodne dni, z temperaturami powietrza poniżej 20 stopni Celsjusza? Sprawdź długoterminowe prognozy pogody na czerwiec.
Share
Pogoda długoterminowa na czerwiec 2020. Będzie upał?
Pogoda długoterminowa na czerwiec 2020. Będzie upał?Źródło: Getty Images
d3qn8ll

W maju 2020 roku dni, kiedy temperatura powietrza w cieniu przekraczała 20 stopni Celsjusza były rzadkością. Czerwiec przywita nas jednak najprawdopodobniej wyższymi temperaturami. Od poniedziałku 1 do środy 3 czerwca w większości naszego kraju temperatura powietrza w cieniu przekroczy 20 stopni Celsjusza.

Długoterminowa pogoda na czerwiec. Bez upałów

Niestety ocieplenie nie zostanie z nami na dłużej. Długoterminowe prognozy pogody na czerwiec 2020 roku wskazują, że czeka nas kolejny miesiąc z temperaturami poniżej 20 stopni Celsjusza, a tym samym odstępstwem od miesięcznej normy.

d3qn8ll

W czerwcu Polska często może znaleźć się pod wpływem mas powietrza znad Atlantyku Północnego. Tym samym o upałach możemy zapomnieć. Co prawda nie wykluczone, że na kilka dni do naszego kraju zawita zwrotnikowe powietrze, ale temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza mogą nie utrzymać się zbyt długo.

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

Meteorologiczne lato rozpocznie się już 1 czerwca 2020 roku. Upałów na razie jednak nie będzie. Najprawdopodobniej najcieplejszymi zakątkami kraju w czerwcu będzie zachód i południe, ale również i tam temperatura powietrza w cieniu rzadko przekroczy 25 stopni Celsjusza.

d3qn8ll

Często w czerwcu mamy do czynienia z gwałtownymi burzami. Tym razem mogą one występować jednak rzadziej, a to dlatego, że meteorolodzy spodziewają się mało upalnych dni. Mogą jednak zdarzać się burze adwekcyjne w chłodnych masach powietrza. *Na czerwiec nie jest prognozowana zbyt duża liczba opadów. Często będzie słonecznie, ale z dość niską jak na ten miesiąc w roku temperaturą. *

Są to jednak prognozy długoterminowe i mogą one ulec znacznej zmianie. Na razie jednak niewiele wskazuje na to, żeby czerwiec 2020 zapisał się jako gorący miesiąc.

Źródło: fanipogody.pl

d3qn8ll

Podziel się opinią

Share
d3qn8ll
d3qn8ll
Więcej tematów