Trwa ładowanie...

Pogoda. Czarnomorskie i bałkańskie ciepło w Polsce

Pogoda w tym tygodniu upłynie pod znakiem pogodnej i pełnej słońca aury. W wielu miejscach przeważać będzie bezchmurne niebo. To zasługa dwóch niezależnych ośrodków wyżowych, jednego znad wschodniej Europy, a drugiego znad Morza Północnego.

Wiosna wkroczyła do Polski w pełnej krasie Wiosna wkroczyła do Polski w pełnej krasie Źródło: PAP
d10jj9t
d10jj9t

Do środy wyż znad wschodniej Europy będzie pompował do nas coraz cieplejsze powietrze. We wtorek jeszcze znad Ukrainy i południowej Rosji, ale już w środę znacznie cieplejsze znad Bałkanów i Morza Czarnego. Stąd we wtorek termometry wskażą od 13-14 na północy i na wschodzie do 15-17 na południu i na zachodzie.

Natomiast, jak zapewnia nas synoptyk Cumulusa, w środę pojawi się kulminacja ciepła, bo na wschodzie temperatura wzrośnie do 15-16 stopni, a na zachodzie dobije do 20 kreski. Oczywiście jeżeli osłonimy się od wiatru, to w słońcu temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa.

Pogoda. W drugiej połowie tygodnia łagodniejsze ciepło azorskie

Natomiast od czwartku, kiedy pod swoją jurysdykcję przejmie nas wyż znad Morza Północnego, zmieni się cyrkulacja i znad Azorów przez Szkocję i Cieśniny Duńskie (dookoła wyżu) zacznie do nas docierać delikatnie chłodniejsze powietrze znad środkowego Atlantyku. Stąd temperatura spadnie o kilka stopni i do końca tygodnia wahać się będzie od 12-14 stopni na wschodzie do 15-17 na zachodzie.

Pogoda. Dopiero w przyszłym tygodniu zmiana pogody

Jeszcze w przyszły poniedziałek cieszyć się będziemy ładną, słoneczna aurą i temperaturą z zakresu od 14 do 17 stopni. Jednak już od wtorku (29.03) pogoda ulegnie zmianie. Pogodny wyż znad Morza Północnego odsunie się nad Wyspy Brytyjskie, co wykorzystają agresywne niże znad Rosji i północnej Europy, które wraz ze swoimi frontami zaatakują obszar naszego kraju. Od przyszłego wtorku musimy się liczyć ze zmienną aurą, czyli więcej chmur z odrobiną słońca i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a na północnym wschodzie i w górach również deszcz ze śniegiem.

Nietypowe zjawiska pogodowe na biegunach Ziemi. "To nie jest dobry znak"

Pogoda. Wraz z załamaniem ochłodzi się

W przyszłym tygodniu wraz z atakiem agresywnych ośrodków niżowych znad Rosji i północnej Europy diametralnie zmieni się cyrkulacja powietrza i początkowo z północy, a następnie z północnego zachodu dmuchnie chłodem. Zatem temperatura spadnie i w środku przyszłego tygodnia wyniesie do 5 stopni na północy i 8 na południu.

d10jj9t

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10jj9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d10jj9t
Więcej tematów