Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda. Burze, wyładowania i grad. Wydano ostrzeżenia dla 8 województw

Niebezpieczna pogoda jest prognozowana zarówno wieczorem, jak i w nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Share
Pogoda. Burze, wyładowania i grad. Wydano ostrzeżenia dla 8 województw
Źródło: East News
d328v9u

Pogoda znów zaskakuje. Ostrzeżenia IMGW dotyczą województw warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

W tych częściach kraju przez całą noc mogą się pojawiać burze. Miejscami ma spaść aż do 40 litrów wody na metr kwadratowy. W każdym z wymienionych województw spodziewany jest też grad.

Pogoda pod znakiem "Xavera"

Przypomnijmy, że pogodę w naszej części Europy kształtuje rozległy ośrodek niżowy o nazwie "Xaver", którego centrum rozciąga się od Wysp Brytyjskich po Skandynawię.

d328v9u

W związku z tym musimy być przygotowani na porywy wiatru do 90 km/h. Uważajmy, bo przy ulewnym deszczu może dojść do lokalnych zalań lub podtopień, a porywisty wiatr może łamać drzewa oraz zrywać trakcje energetyczne i połacie dachów - ostrzegają nasi eksperci. Na nagraniu poniżej przykład wtorkowej ulewy nad morzem.

Zobacz także: Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Joanna Mucha spróbuje ją zatrzymać

Pogoda na kolejne dni. Ciepło do końca tygodnia

W środę znów burzowo - tym razem w pasie południowym i wschodnim: od Dolnego Śląska po Podkarpacie i od Podkarpacia po Podlasie. Kolejne dni będą jednak coraz cieplejsze. W czwartek temperatura wahać będzie się od 25 st. C na północy do 28 st. C w centrum i na południu, a w piątek na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie i na Śląsku temperatura w cieniu dobije nawet do 30 kreski.

Kilkustopniowe ochłodzenie nadejdzie dopiero w niedzielę, kiedy na termometrach odnotujemy od 19 st. C na północy do 25 st. C w centrum i na południu.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d328v9u

Podziel się opinią

Share
d328v9u
d328v9u
Więcej tematów