Trwa ładowanie...
sondaż

Polacy o sytuacji w kraju. Wyniki najlepsze od 1996 roku

Z badań wynika, że obecnie największymi optymistami w Polsce są wyborcy PiS i Kukiz'15. Gorsze nastroje panują wśród zwolenników Wiosny, PO oraz PSL.
Share
Polacy o sytuacji w kraju, pracy i rodzinie.
Polacy o sytuacji w kraju, pracy i rodzinie.Źródło: East News
don6xwo

CBOS bada nastroje Polaków od 1996 roku. Dobre informacje są takie, że obecnie wyniki są najlepsze od początku pomiarów. Sprawdzono jednak, jak sytuację w kraju, pracy, a także poziom życia rodziny oceniają zwolennicy poszczególnych partii.

Wskaźnik optymizmu mierzono w skali od 0 (maksymalny optymizm) do 2 (maksymalny pesymizm). "Wyniósł on dla elektoratu PiS 0,50, a dla elektoratu Kukiz'15 - 0,75. W przypadku wyborców KORWiN jest to 0,90; Wiosny - 0,97; PO - 1,03; a PSL - 1,04" - cytuje wyniki polskieradio.pl.

don6xwo

Co ciekawe, stosunkowo wysokie rezultaty odnotowano także wśród niezdecydowanych na kogo głosować (0,84) oraz niezamierzających brać udziału w wyborach (0,86). Podsumowując wyniki wszystkich ankietowanych wskaźnik optymizmu–pesymizmu wyniósł 0,78, podczas gdy jeszcze 4 lata temu było to 0,97.

"Wzrost optymizmu wynika przede wszystkim z poprawy opinii o stanie gospodarki oraz polepszenia ocen poziomu życia" - czytamy.

Zobacz także: Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Joanna Mucha spróbuje ją zatrzymać

Wyniki pochodzą z dwóch badań przeprowadzonych metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI), na reprezentatywnych próbach losowych dorosłych mieszkańców Polski. W dniach 16–23 maja 2019 r. CBOS zapytał o zdanie 1138 osób, a między 6 i 13 czerwca 2019 r. odpowiedzi sondażowni udzieliło kolejnych 1115 Polaków.

don6xwo

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

don6xwo

Podziel się opinią

Share
don6xwo
don6xwo
Więcej tematów