Trwa ładowanie...
d4azwle

Podziękowania dla Morawieckiego. Premier Słowacji wdzięczny za pomoc

Słowacja. Premier Igor Matovicz podziękował Mateuszowi Morawieckiemu za pomoc w akcji testowania. Wkrótce na Słowację ma przyjechać 200 polskich lekarzy.
Share
Podziękowania dla Mateusza Morawieckiego. Chodzi o akcję na Słowacji
Podziękowania dla Mateusza Morawieckiego. Chodzi o akcję na SłowacjiŹródło: PAP
d4azwle

W niedzielę rząd Słowacji zdecydował o przedłużeniu zakazu wychodzenia z domu do 7 lutego. Jednocześnie podjęto decyzję, że od poniedziałku do 27 stycznia na Słowacji przeprowadzone zostaną powszechne testy na obecność koronawirusa. Brak negatywnego wyniku będzie oznaczać obowiązkowe pozostawanie w domu.

Jednak sąsiad Polski zmaga się z brakiem personelu medycznego. Dlatego akcja wykonywania testów antygenowych została rozciągnięta na dziewięć dni. Jednak w weekend ma przyjechać 200 polskich lekarzy i przedstawicieli służb medycznych, by pomóc przy powszechnych testach.

"Mateusz, dziękuję Ci bardzo w imieniu wszystkich ludzi na Słowacji, którzy uważają Polskę nie tylko za sąsiada, ale i dobrego brata" - napisał w mediach społecznościowych Matovicz.

d4azwle

"Cieszę się, że możemy pomagać naszym przyjaciołom ze Słowacji" - oświadczył z kolei Mateusz Morawiecki.

Burza po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Wojciech Maksymowicz i Michał Szczerba komentują

Mateusz Morawiecki zdecydował o pomocy dla Słowacji

Głos w tej sprawie zabrał również szef KPRM. - Premier Morawiecki zlecił Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa zorganizowanie (...) wyjazdu, misji polskich lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych w liczbie 200 osób, którzy w najbliższy weekend będą wpierać naszych sąsiadów na południu - poinformował Michał Dworczyk.

d4azwle

Podkreślił, że testy na koronawirusa będą prowadzone między innymi w pasie przygranicznym z Polską. - To jest szczególnie ważne, żeby choroba nie przenosiła się przez granicę - podkreślił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4azwle

Podziel się opinią

Share
d4azwle
d4azwle
Więcej tematów