ycipk-1m9r1e

Podział unijnych stanowisk. Mateusz Morawiecki stawia warunek

Premier zdradził, że stanowiska na najwyższych szczeblach w Unii Europejskiej nie zostały jeszcze rozdzielone. Polska nie zamiera popierać konkretnych nazwisk. - Kandydaci muszą mieć specyficzne zrozumienie, m.in. w kwestii państw postsowieckich - powiedział Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki stawia warunki ws. rozdziału unijnych stanowisk
Mateusz Morawiecki stawia warunki ws. rozdziału unijnych stanowisk (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-1m9r1e

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego wciąż nie doszło do podziału najważniejszych stanowisk w Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki uważa, że do porozumienia nie dojdzie również podczas najbliższego szczytu przywódców UE w Brukseli. Premier zdradził, że Polska nie skupia się na konkretnych nazwiskach.

- Ważniejsze od personaliów są unijne interesy. Przykładowo decyzją suwerenną powinno być przyjmowanie kogokolwiek do swojego kraju i na jakich stanie się to warunkach. Kandydaci na szefów unijnych instytucji powinni mieć specyficzne zrozumienie, m.in. w kwestii państw postsowieckich. Mamy w Polsce prawo do przywracania samorządności - tłumaczył.

ycipk-1m9r1e

Morawiecki wspomniał też o pracy Trybunału Konstytucyjnego, któremu spada efektywność przy jednoczesnym wzroście wydatków. - Koszty rosną ze względu na wzrost płac. Na pewno podniosły się do takiego poziomu, do jakiego było to konieczne. Jakość jest ważniejsza od ilości. Tempo prac nie jest aż tak istotne. Nie przywiązujmy zbyt dużej uwagi do liczby zbadanych spaw - tłumaczył.

Premier wypowiedział się również w sprawie odmiennych przekazów od policji i prokuratury, które były wydawane ws. Kristiny z Mrowin. Premier podziękował służbom i oddał głos ministrowi sprawiedliwości - Zasada jest taka, że w przypadku, gdy sprawcy nie są uchwyceni, powinno iść embargo na informacje. Inna sprawą jest, kiedy zebrano obszerny materiał dowodowy. Wyszliśmy naprzeciwko oczekiwaniom społecznym - powiedział Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1m9r1e
Polub WP Wiadomości
ycipk-1m9r1e
ycipk-1m9r1e