Trwa ładowanie...
d2vz5b5

Podkomisja smoleńska nie opublikuje jeszcze raportu. Powód? Koronawirus w Polsce

Podkomisja smoleńska miała opublikować raport z dotychczasowych prac wyjaśniających przyczyny katastrofy. Jednak data publikacja została przełożona. Powodem ma być epidemia koronawirusa w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej
Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej (PAP)
d2vz5b5

Podkomisja zajmująca się ponownym zbadaniem katastrofy smoleńskiej została powołana w lutym 2016 roku przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza. W styczniu 2018 roku polityk został jej szefem. Macierewicz wielokrotnie zapowiadał, że raport z prac podkomisji pojawi się w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej - czyli 10 kwietnia 2020 roku. Tak się jednak nie stało.

O to zapytał senator Krzysztof Brejza, wysyłając pismo do podkomisji w ramach interwencji parlamentarnej. Polityk chciał się dowiedzieć, dlaczego raportu końcowy nie został przedstawiony, czy dokument jest gotowy oraz kiedy nastąpi jego publikacja.

Odpowiedź uzyskał od sekretarz podkomisji Marty Palonek. "Na skutek stanu pandemii publikacja raportu musiała zostać przesunięta i nastąpi natychmiast, kiedy pozwolą na to okoliczności społeczne" - czytamy w piśmie do senatora.

Zobacz też: Trzaskowski zyskuje, Duda traci. Jest reakcja z PiS

Raport ws. katastrofy w Smoleńsku. Zapowiedź Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz na początku kwietnia poinformował o ukończeniu prac nad raportem ws. katastrofy smoleńskiej. Były minister podkreślił wówczas, że wyniki analizy zostaną udostępnione już niedługo.

- Publikacja będzie musiała być przesunięta przynajmniej o kilka dni, ze względu na Wielki Tydzień oraz obostrzenia związane z koronawirusem. Raport jest jednak gotowy i wkrótce zostanie przedstawiony - powiedział Antoni Macierewicz w rozmowie z Polskim Radiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vz5b5

Podziel się opinią

Share
d2vz5b5
d2vz5b5
Więcej tematów